İstanbul Ticaret Üniversitesi Yaz Okulu Duyurusu

  • 01 Haziran 2017
  • 1.596 kez görüntülendi.
İstanbul Ticaret Üniversitesi Yaz Okulu Duyurusu

İstanbul Ticaret Üniversitesi yaz dönemi için yaz okulu programı açacağını duyurmuştur.

İstanbul Ticaret Üniversitesi tarafından açılacak yaz okulu programına İstanbul Ticaret Üniversitesi öğrencileri ve diğer üniversitelerin öğrencileri başvurabileceklerdir. Lisans ve önlisans öğrencilerinin başvurabileceği yaz okulu programı için başvurular 3-4 Temmuz 2017 tarihlerinde ilgili fakültenin öğrenci işlerine yapılacaktır. Adaylar ön kayıtlarını yaptıktan sonra 5-7 Temmuz 2017 tarihlerinde online olarak ders seçimlerine yaparak başvurularını danışman onayına sunacaklardır. Seçilen derslere 5-7 Temmuz 2017 tarihlerinde belirtilen ücret yatırılmadığı takdirde ön başvuruları iptal edilecektir. Dersler yeterli talep olamsı durumunda açılacaktır. Açılamayacak dersler 7 Temmuz 2017 tarihinde açıklanacaktır. Bu açılmayan dersler yerine adaylar 7-10 Temmuz 2017 tarihleri arasında başka dersler seçebilecek ya da ücret iadesi isteminde bulunabileceklerdir.

Okulları ile ilişiği kesilen ya da mezuniyet durumunda olan öğrenciler İstanbul Ticaret Üniversitesi yaz okulu programına başvuru yapamayacaktır.

Başvuru yapacak adaylar yaz okulunda toplamda en fazla dört ders alabileceklerdir. Adaylar yaz okulu programı kapsamındaki derslere yüzde 70 oranında katılmak zorundadırlar. Yaz okulu programındaki dersler 10 Temmuz 2017 tarihinde başlayacaktır ve yedi hafta sürecektir. Dersler 25 Ağustos 2017 tarihinde sona erecektir.

Yaz okulunda alınacak dersin daha önceki puanına bakılmayacaktır ve yaz okulu süresince alınan not geçerli olacaktır. Yaz okulu programında ders ekleme, çıkarma işlemleri yapılamayacaktır. Sadece açılmayan dersler yerine başka bir ders seçilebilecek ya da açılamayan ders için ücret iadesi talebinde bulunulabilecektir.

Detaylı bilgiye ‘  www.ticaret.edu.tr/tr/Duyuru/Detay/Kategori/id/0/id/4150 ‘ adresinden ulaşılabilir.

Yazar: Demir
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ