Kamu Siber Güvenlik Zirvesi Başladı

  • 09 Nisan 2017
  • 578 kez görüntülendi.
Kamu Siber Güvenlik Zirvesi Başladı

Sanal dünyasında varlıkların korunması için, Kamu Siber Güvenlik Zirvesi yapıldı.

BTK Başkanı Sayan, sanal dünyada oluşan varlıkların korunması ve size ait olan şeyleri kullanmak için bu zirvenin olumlu geçeceğini belirtti.

Zirvenin güvenlik alanında iş birliği ile beraber koordinasyon açısının önemi dile getirilirken, sanalda siber güçte olursanız, sizinle mücadele bile edemeyecekleri için kurtulma şekliniz paralel olarak nitelendiriliyor.

Siber Güvenlik Daima Gerekli

Sınırların korunması ile beraber siber dünya için durum bu şekilde değil de korunmada belirleyici olur. Sanal dünyasında varlıkların korunması gerekirken, size karşı bu gücün kullanılmamasını sağlamanız gerekiyor.

Sayan, gelişen ve güvenlik refahının sağlanması için dijital olarak dayanılan ve bu bağlamda gerekli oluşan kabiliyete sahip olan bilgiye ulaşmak ve her alanda etkin olarak günümüzde bu teknolojiye sahip olmak gerektiği vurgulandı.

Siber Güvenlikte Devlet Desteği

Siber saldırılara karşı önlemlerin alınması gerektiği Sayan, bugüne kadar 10 milyon liranın bu bilgi güvenliğine karşı yaptırım uygulandığı belirtildi.

Siber saldırıların artık devlet destekli hale geldiği, siber güvenlik kapsamında ülkenin en iyi şekilde gelişmesi ve korunmasını sağlayacağını belirtildi. Siber saldırıların devlet desteğinin olması ile beraber farkındalığın artması ve etkinlik, eğitim gerçekleştirileceği belirtildi. Referandumun sürmesi ile BTK bünyesinde kriz merkezinin oluştuğu ve kurumların iletişim kesintisine uğramamasıyla beraber gereken tedbirlerinin alınması gerekliliği vurgulandı.

Yazar: Hakan Yilmaz
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ