Karşıyakalı Çocuklar İçin Eğitim Yuvası Yapıldı

  • 05 Haziran 2017
  • 226 kez görüntülendi.
Karşıyakalı Çocuklar İçin Eğitim Yuvası Yapıldı

Karşıyaka Belediyesi’nin açmış olduğu 4. anaokul projesi Mavişehir’de geri adım sayıyor.

Karşıyaka Belediyesi’nin 4. anaokulunu Mavişehir’de açacağı biliniyor. İnşaat çalışmaları sürdürülen anaokulun tamamlanmasıyla beraber kentin beledinin sahip olduğu anaokulu ve oyun odasının sayısını 6’ya yükseltmiş olacak. Başkan Akpınar, kentte eğitim yuvasının kazandırmış olmanın mutluluğunu yaşadığı dile getirirken, çocuklara yatırım yapmanın devam edeceğini yineledi.

“Geleceğe Yatırım Sürecek”

Karşıyaka Belediye, Mavişehir’e yapımı süren anaokulu hakkında bilgiler verdi. 2.860 metre kare üzerine kurulu olan anaokul projesi, 2 katlı eğitim kurumu olurken 70 çocuğun eğitim görmesini sağlayacak. Anaokulunun 510 metrekarelik açık, 70 metrekarelik ise kapalı oyun salonlarının olacağı belirtildi. Çocuklara 10’ar kişi alabilen uyuma odası sağlanacak. Tesisin idari kısımlarının 70 metrekarelik yemekhanede de rahat ve geniş alan bulabilmesi büyük bir avantaj sağlayacak. Her 2 katın da engelli erişimine uygun hale getirilmesi bekleniyor. Yeni eğitim öğretim yılında hizmete gireceği belirtilen anaokuluna yatırımlar sürüyor.

Çocukların daha iyi bir eğitim hayatı görmesi için sürdürülen hizmetlerin yanı sıra doğaya karşı sorumluluk projeleri de hız kesmiyor. Mimari projeler adına Karşıyaka Belediyesi ağaçların korunması ve kesilmediğine dikkat çekiyor.

Karşıya Belediye Başkanı Akpınar, kısa sürede tamamlanılan bu anaokulunun geleceğe yatırım olduğunu söyledi. Gücünü bilen, kültürlü, çağdaş bir geleceğe yatırım olan bu anaokulu, çocuklara ve gençlere karşı sorumluluk bilincinin yerine getirilmesinin sağlanacağını dile getirdi. Sağlıklı, donanımlı ve eğitimli bireylerin yetiştirilmesi için her türlü yatırımın süreceğini ifadelerine ekleyen Akpınar, kısa süre içerisinde yeni projelerini de açıklayacağını söyledi.

Yazar: Hakan Yilmaz
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ