Kaş’a Havalimanı Yapılacak

  • 08 Haziran 2017
  • 368 kez görüntülendi.
Kaş’a Havalimanı Yapılacak

Kaş’a Havalimanı yapılması için onay SHGM’den eldi. Bakanlık, verilen onayın sonrasında ihaleyi yapacak olması, devler için kızışma ortamı yarattı. Kaş Havalimanı, ülkenin ekonomisine 2 milyar Dolar katkı sağlayacağı biliniyor. Dev şirketler, havalimanı projesi için harekete geçti.

Antalya’da turizme süper bir katkı yapılacak. Kaş Havalimanı için SHGM’den onay çıktı. İhalenin henüz nasıl yapılacağı belirsizliğini koruyor. Proje aşamasında olan havalimanının yılda yaklaşık olarak 5 milyon yolcuya hizmet vermesi bekleniyor. İhalenin yap, işlet ve devret modeliyle hayata geçirilmesi planlanıyor.

Dev Şirketler Çalışmalara Başladı

Gazetede yer alan habere göre, Antalya’nın batısında yer alan Kaş’a havalimanı yapılacağı ve ihalesinin yakında açılacağı belirtildi. Konuya ilişkin kaynaklar, ihalenin yap, işlet ve devret modeliyle ortaya çıkacağı bildirdi. Rus ve Almanlar başta olmak üzere, İngiliz turistlerin yoğun ilgisini çeken ilçede müşteri yelpazesinin genişletilmesi için yeni yatırımlarla beraber ekonominin canlanması hedefleniyor.

Dev Şirketler Atağa Geçti

Kaydedilen verilere göre, havalimanının yapılacağı yer netleşti. Kaş – Demre bölgesinde, Antalya’ya yaklaşık olarak 200, Dalaman Havalimanı’na yaklaşık olarak 190 km uzağında olacağı söyleniyor.

Konuşulanlara göre Kaş için yapılacak havalimanı projesiyle Türkiye’den 2 dev holding harekete geçti. İhale sürecini uzun süredir bekleyen 2 grup, bu süreçte aktif bir rol model olabilir. IC Holding ve Limak, bu projede gözü olan holdingler olarak karşımıza çıkıyor. Kaş Havalimanı’nın kimin kazanacağı bilinmezken, yeni taliplilerin ortaya çıkıp çıkmayacağı merak konusu.

Yazar: Hakan Yilmaz
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ