KEGM, KPSS 60 Puanla Memur Alımı Yapacak

  • 05 Nisan 2017
  • 2.077 kez görüntülendi.
KEGM, KPSS 60 Puanla Memur Alımı Yapacak

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü (KEGM), 54 kamu personel ilanı yayımladı. KEGM, yaptığı alım ile ilgili başvuru şartları ve detaylı bilgileri yayımladı. İŞKUR sayesinde internetten başvuruların yapılabileceği görülecek. Başvuruların son tarihi 14 Nisan 2017 olarak belirlenirken, adayların KPSS’den en az 60 puan alarak alımlara başvuru yapabileceği belirtiliyor.

54 Daimi Kamu Personeli Alınacak

KEGM, 43 daimi kamu personeli alacak. Devlet Personel Başkanlığınca yapılan ilanlarla beraber KEGM, lise ya da lisans mezunu 54 kamu işçisi alacak.

Adaylar 14 Nisan 2017’ye kadar başvuru yapabilecek. KEGM, 54 kamu personeli alımı kadro dağılımı ise şu şekilde;

37 Deniz Trafik Operatörü, 2 Sistem Mühendisi, 2 Donanım Mühendisi, 2 Büro Personeli ve Lise mezunu olarak 3 Elektrik Teknisyeni, 3 Elektronik Teknisyeni ile beraber 2 Şoför alınacak.

KEGM, kamu personel alımlarında Lisans mezunu için herhangi bir 4 yıllık bölümden mezun ve KPSS P3 türünden en az 60 puan alması gerekecek. Deniz Trafik Operatörü alımı için ise deniz hizmeti tecrübesi şart koşuluyor.

Lise mezunu kamu personeli alımında ise lise ya da dengi okulların belirtildiği şekilde mezun olmak ve KPSS P94’ten en az 60 puan alması gerekecek. Şoför alımı için ise E sınıfı sürücü belgesi şartı bulunduruluyor.

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü yaptığı alımlarının son günü 14 Nisan 2017 olarak belirlenirken, ilanın yayımlanmış olduğu yerde başvuruların ise İŞKUR il veya şube müdürlüklerinden İŞKUR internet adresinin üzerinden yapılacak.

 

Yazar: Hakan Yilmaz
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ