Kilis 7 Aralık Üniversitesi Yeniden Formasyon Programı Açtı!

 • 01 Temmuz 2020
 • 13.484 kez görüntülendi.
Kilis 7 Aralık Üniversitesi Yeniden Formasyon Programı Açtı!

Kilis 7 Aralık Üniversitesi 2020-2021 eğitim-öğretim döneminde yürütülmek üzere pedagojik formasyon eğitimi programı için başvuru tarihlerini ve detaylarını açıkladı.

Kilis 7 Aralık Üniversitesi geçen haftalarda formasyon programı açtığını duyurmuş ve sonrasında iptal edilidğini belirten bir açıklama yapmıştı. Bugün yapılan yeni bir duyuru ile formasyon programının yürütüleceği belirtildi. Yapılan duyurura göre, formasyon eğitimi programı için belirlenen kontenjan 764 kişi olarak açıklandı. Programa tüm üniversitelerin 2., 3., 4. sınıf olacak öğrencileri ve mezunları  başvuru yapabilecek. Kontenjanın yüzde 75’i Kilis 7 Aralık Üniversitesi’ne ayrılırken, yüzde 25’lik kısmı diğer üniversitere tahsis edilecek.

Başvurular 1-5 Temmuz 2020 tarihleri arasında online olarak yapılabilecek. Başvuru sonuçları 6 Temmuz 2020 tarihinde ilan edilecektir. Kesin kayıtlar 7-8 Temmuz 2020 tarihleri arasında yapılacaktır. Boş kontenjan olması durumunda 9-10 Temmuz 2020 tarihlerinde yedek listeden kayıt hakkı kazanan adayların kayıtları alınacaktır.

İlk dönem derslerinin 7 hafta yoğunlaştırılmış program olarak Uzaktan Eğitim yolu ile yapılacağı, ikinci dönemde yapılacak olan Özel Öğretim Yöntemleri, Öğretim Teknolojileri ve Materyal Tasarımı dersleri ise 14 hafta süresinde güz döneminde yüzyüze yapılacaktır. Ancak pandeminin gidişatına göre uzaktan eğitim kararıda alınabileceği belirtilmiştir.

Detaylı bilgi için tıklayın. 

Yazar: Demir
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Zehra diyor ki:

  Merhaba
  Sn Ziya Selçuk, formasyonun kaldırılacağını söylemişti. Üniversiteler neden açıyor acaba? Yani işe yaramayacaksa bir de o kadar para vermeyelim

 2. YUSUF HUZEYFE GÜN diyor ki:

  2. Dönemi neden belirsiz yapıyorlar ki 1.dönemi aldık diyelim 2. Donem nasıl gidecegım kilis e.
  Ayrıca seneye formasyon baz alınıcak m?
  Hersey boslukta

BİR YORUM YAZ