KPSS 2016 Branş Bazı Sıralaması Güncellenmiştir!

  • 02 Mart 2017
  • 1.429 kez görüntülendi.
KPSS 2016 Branş Bazı Sıralaması Güncellenmiştir!

ÖSYM’nin internet sitesinde yaptığı duyuruda, 2016 KPSS Ortaöğretim, Önlisans ve Lisans sınavlarına giren adayların branş bazında sıralamaların güncellendiği belirtilmiştir.

Branş bazında yapılan sıralama güncellemesi aday işlemleri sistemine yansıtılmıştır.

Yapılan duyuru ile birlikte detaylı teknik açıklamada adaylara sunulmuştur. 2016 KPSS branş sıralasında yapılan güncellemenin yerleştirme işlemlerinin üzerinde hiç bir etkisi yoktur. Branş bazındaki bu güncelleme sadece adayları bilgilendirme amacıyla adayların bilgisine sunulmuştur.

Adaylar ÖSYM’nin yaptığı branş bazında sıralamayı incelerken şunları göz önünde bulundurmalıdırlar:

  • Branş bazındaki sıralamalara mezuniyet durumu hem mezun hem de okuyor olan adaylar dahil edilmektedir. Bu şekilde adayların kendi başarı sıralasını daha doğru şekilde görebilmeleri sağlanmaktadır.
  • Bazı durumlarda farklı puanlara sahip adaylar belli branşlar da aynı sıralamada olabilmektedir.Adaylar seçtikleri her hangi bir branştan sıralamalarını görebilmektedirler.
  • Her hangi bir yerleştirme işlemi olmayan branşlarda bile sıralamalar değişebilmektedir.
  • Öğretmen atamaları, A Grubu kadrolara atamalar gibi bazı atamalar ÖSYM tarafından yapılmamaktadır. Bu nedenlede yerleştirme bilgisi ÖSYM’nin sisteminde olmadığı için sıralama değişikliği oluşmamaktadır.

 

Yazar: Demir
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ