KPSS 2017/4 Tercih Sonuçları Açıklanmıştır

  • 25 Nisan 2017
  • 961 kez görüntülendi.
KPSS 2017/4 Tercih Sonuçları Açıklanmıştır

Karayolları Genel Müdürlüğü’ne sözleşmeli olarak yerleştirilecek personelin belirlenmesi amacıyla yapılan yerleştirme sonuçları açıklanmıştır.

KGM tarafından alınacak 640 personel için yapılacak olan tercih işlemleri 12 Nisan-18 Nisan 2017 tarihleri arasında yapılmıştı. Başvuru yapan adayların en fazla 30 tercih hakkı bulunmaktaydı. KPSS sonuçlarının değerlendirmesi ile yapılan yerleştirme işlemleri bugün itibari ile sonlandı ve sonuçlarına dayların erişimine açıldı. Tercih işlemi gerçekleştiren adaylar sonuçlarını ÖSYM’nin internet sitesinden ‘  sonuc.osym.gov.tr ‘adresinden TC kimlik numaraları ve aday şifreleri ile giriş yaparak öğrenebilirler.

KPSS 2017/4 tercih kılavuzunda yapılan açıklamada yerleştirilen adayların yerleştirildikleri kuruma müracaat etmeleri gerektiği belirtilmiştir.  Gerekli evraklar ve tarihler ile ilgili olarak bilgileri Karayolları Genel Müdürlüğü internet sayfasından edineceklerdir. Adaylar sonuçlarını sadece internet üzerinden öğrenecektir, adaylara posta ya da mail yolu ile bildirim sağlanmayacaktır. Yalan ya da yanlış beyanda bulunanların tespiti durumunda hakları iptal edilecektir.

Yerleştirme sonuçlarına itirazı bulunan adaylar, yerleştirme sonucu incelemeleri ile ilgili olarak talepte bulunabileceklerdir. Yerleştirme sonuçlarının açıklandığı tarih olan 25 Nisan 2017 tarihinden itibaren 10 gün içinde kılavuzda yer alan genel amaçlı dilekçe örneği ile birlikte ÖSYM’ye inceleme isteği yapılabilmektedir. Dilekçenin işleme tabi tutulup inceleme işleminin yapılabilmesi için inceleme talebinde bulunan adayın, ÖSYM’nin T.C. Ziraat Bankası Ankara Kamu Girişimci Şubesi 6028011-5229 (IBAN NO: TR 390001002533060280115229) hesabına 5 Tl inceleme ücretini yatırdığına dair banka dekontunun fotokopisinin dilekçeye eklemesi gerekmektedir. Banka dekontu eklenmemiş dilekçeler incelemeye tabi tutulmayacaktır.

Yazar: Demir
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ