KPSS 2017/5 Tercih Kılavuzu Erişime Açıldı

  • 07 Haziran 2017
  • 405 kez görüntülendi.
KPSS 2017/5 Tercih Kılavuzu Erişime Açıldı

Kamu Personeli Seçme Sınavı 2017/5 tercihlerinin alınması ile ilgili tercih kılavuzu bugün saat:15:00 itibari ile erişime açılmıştır.

Tercihler Alınmaya Başlandı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin resmi internet sitesinde yaptığı duyuruda, KPSS 2017/5 tercih kılavuzunun yayımlanması ile birlikte tercihlerinde 7 Haziran 2017 tarihi itibari ile alınmaya başlandığı belirtildi. Bugün başlayana tercih süreci 13 Haziran 2017 tarihine kadar devam edecek. Adaylar tercihlerini ÖSYM’nin internet sitesinden yapabilecekler. Adayların tercihlerini yapabilecekleri son tarih 13 Haziran 2017 saat:23:59’dur.  ÖSYM tarafından yayımlanan tercih kılavuzunda belirtilen tercih süresinin uzatılmayacağı ifade edildi. Adayların bu nedenle temkinli olmasında yarar var. Adaylar tercih süresi bitene kadar ‘ ais.osym.gov.tr ‘ adresinden tercihlerinde isterlerse değişiklik yapabileceklerdir.

En Fazla 30 Tercih Olacak

Adayların yapabilecekleri tercih sayısı 30 ile kısıtlı olacak. 30’dan fazla tercih yapılamayacak. Adaylar yapacakları bu tercihleri istek sıralarını göz önünde bulundurarak yapmalılardır. ÖSYM’nin yayımladığı tercih kılavuzunda tercihlerin sadece internetten yapılabileceği, posta yolu ile ya da dilekçe ile gönderilen hiç bir tercih isteğinin işleme alınmayacağı vurgulanmıştır.

Ödemeler İçin Son Gün 14 Haziran

Tercih yapacak adaylar tercihlerini internet ortamında yaptıktan sonra tercih ücreti olan 15 TL ödemeyi mutlaka yapmalıdır. Bu ücret ÖSYM’nin sitesinden banka kartı ya da kredi kartı ile yapılabilecek. 14 Haziran 2017 saat:23:59′ kadar eğer ödeme yapılmazsa, adayın tercih işlemi geçersiz sayılacaktır ve adayın tercihi sistemden silinip, dikkate alınmayacaktır.

Tercihlerinin tamamlanmasının ardından yerleştirme işlemleri gerçekleştirilecek ve adaylara ÖSYM’nin internet sitesinden yeni bir duyuru yayımlanacaktır.

Yazar: Demir
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ