KPSS 2017/6 Tercih Kılavuzu Yayımlandı

  • 19 Haziran 2017
  • 2.251 kez görüntülendi.
KPSS 2017/6 Tercih Kılavuzu Yayımlandı

Kamu Personeli Seçme Sınavı 2017/ 6 yerleştirme kılavuzu ÖSYM’nin internet sitesinde yayımlanmıştır.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak sözleşmeli personel alımı için adayların tercih kılavuzu erişme açılmıştır. Tercih yapmak isteyen adaylar için tercihler 20 Haziran 2017 saat:15:00  itibari ile alınmaya başlanacaktır. Tercihlerin alınması için son gün ise 29 Haziran 2017 saat:23:59’dur.

Adaylar ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden TC kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yaparak tercih yapabilecektir. Adaylar tercihlerini istedikleri sözleşmeli pozisyonları sıralayarak yapacaklardır.Adayların en fazla 30 tercih hakkı olacaktır.

Adayların bu kılavuza göre tercih yapabilmeleri için 22 Mayıs 2016 tarihinde yapılan KPSS 2016 Lisans sınavına (lisans pozisyonları için) ya da 16 Ekim 2016 tarihinde yapılan KPSS Önlisans sınavına  (önlisans pozisyonları için) girmiş olmaları gerekmektedir. Tercih yapabilmek için adaylar bu sınavlardan en az altmış puan almış olmalıdır.

İşlem Ücreti 15 TL

Tercih yapacak adaylar için belirlenen işlem ücreti 15 TL’dir. Tercihlerini online olarak yapan adaylar, bu işlemden sonra 15 TL olan işlem ücretini yatıracaklardır. ÖSYM’nin internet sitesinde yer alan ÖDEMELER bölümünden kredi kartı ya da banka kartı ile yatırılabilmektedir. Adaylar işlem ücretini en geç 30 Haziran 2017 mesai bitimine kadar yatırmaları gerekmektedir. Bu ücreti yatırmayan adaylar tercih yapmış olsalar bile tercihleri geçersiz sayılacaktır.

Tercihlerin alınmasının ardından sonuçlar ÖSYM’nin internet sitesinde ilan edilecektir. Atanan adaylar için başka hiç bir sınav ya da mülakat olmayacaktır. Direk atandığı göreve başlayacaklardır.

Tercih kılavuzu için tıklayın. 

Yazar: Demir
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ