KPSS 2017/8 Tercihleri Alınmaya Başlandı

  • 21 Temmuz 2017
  • 1.293 kez görüntülendi.
KPSS 2017/8 Tercihleri Alınmaya Başlandı

Sağlık Bakanlığı’na bağlı Halk Sağlığı Kurumu sözleşmeli personel alımı için tercih kılavuzu yayımlanmıştır ve tercihler alınmaya başlanmıştır.

ÖSYM tarafından yayımlanan 2017/8 tercih kılavuzunda boş pozisyon bulunan kontenjanlar ve bu pozisyonlar için aranan nitelikler açıklanmıştır. Bu kapsamda tercih yapmak isteyen adayların 22 Mayıs 2016 tarihinde yapılmış olan KPSS 2016 Lisans sınavına girmiş olmaları gerekmektedir. Adayların tercihlerinde KPSSP3 puanı kullanılacaktır. Tercih yapmak isteyen adaylar tercihlerini 21 – 27 Temmuz 2017 tarihleri arasında online olarak yapabileceklerdir. Kılavuzda belirtilen açıklamada, bu sürenin uzatılmayacağı ifade edilmiştir. Adaylar tercihlerini belirtilen süre dahilinde https://ais.osym.gov.tr adresinden yapabileceklerdir.

Yapılan tercihler doğrultusunda yerleştirme sonuçları 11 Ağustos 2017 tarihinde ilan edilecektir. Adaylar sonuçlarını online olarak öğrenebilecektir. Konu ile alakalı olarak adaylara her hangi bir posta ya da mail gönderilmeyecektir.

Yerleştirme işlemleri için yatırılması gereken ücret 15 TL’dir. Adaylar tercihlerini online olarak yaptıktan sonra yerleştirme ücretini banka şubesinden ya da online olarak ÖSYM’nin sayfasından yatıracaklardır. Bu ücreti yatırmayan adayların tercihleri geçersiz sayılacaktır.

Tercih kılavuzu için tıklayın. 

 

Yazar: Demir
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ