Kpss A Grubu Öğretmenlik Alan Bilgisi Kılavuzu Yayımlandı

  • 27 Mart 2017
  • 1.618 kez görüntülendi.
Kpss A Grubu Öğretmenlik Alan Bilgisi Kılavuzu Yayımlandı

ÖSYM 2017 KPSS A Grubu Öğretmenlik Alan bilgisi için başvuru kılavuzunu yayımladığını duyurdu.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından duyuru yayımlandı. 2017 KPSS A Grubu Öğretmenlik Alan bilgisi için başvuru kılavuzu yayımlandığı belirtildi. ÖSYM yaptığı duyuruda birçok maddeye değindi.

Başvuru Koşullar ve Son 15 Dakika

YGS gibi sınav saatinden 15 dakika önce adayların salona alınmayacağı belirtildi. YGS’ye geç kalan adaylar gibi bu sınavda da böyle bir sıkıntı yaşanmaması için saate dikkat mesajı verildi.

Sınava sadece başvuru sırasında mezun ya da sınavın geçerlilik kazandığı iki yıl içinde lisans düzeyinde mezun olabilecek adayların başvurabileceği biliniyor. Koşullardan herhangi bir durumun karşılanmaması halinde aday, KPSS sınavında elde ettiği hiçbir haktan yararlanamayacaktır.

2017-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Başvuru Nasıl Yapılacak?

KPSS A Grubu ve Öğretmenlik başvurusu için adaylar, ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sisteminden (AİS) sistemine girerek T.C. Kimlik No ile beraber Aday Şifresi ile giriş yapacak. Ardından başvuru sürecinde olan sınavlardan 2017-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Başvuru seçeneğini işaretleyerek devam edecek.

Her oturum 40 TL olarak belirlendi.

1. Oturum (Kamu Yönetimi – Uluslararası İlişkiler – Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri) 27 Mayıs 2017 Cumartesi – Saat 10:00

2. Oturum (Hukuk – İktisat – Maliye) Öğleden Sonra – 27 Mayıs 2017 Cumartesi – Saat 14:30

3. Oturum (İşletme – Muhasebe – İstatistik)  28 Mayıs 2017 Pazar – Saat 10:00

Sınav ücretleri, adayların katılmak istediği oturumların Aday İşlemleri Sisteminden (AİS) gerçekleştirileceği ve ücretin yatırılacağı belirtildi.

Yazar: Hakan Yilmaz
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ