KPSS Başvurularında Sona Yaklaşılıyor

 • 20 Mart 2017
 • 2.080 kez görüntülendi.
KPSS Başvurularında Sona Yaklaşılıyor

Kamu Personeli Seçme Sınavı başvuruları için sayılı günler kaldı. Ücretlerin ne kadar olduğu ve hangi bankaya yatırılacağı ile ilgili detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi adayların şikayetlerinden dolayı ücretlerde indirim yapmıştı ve bundan dolayı da sınav uygulaması da değişmişti. 10 gün sürecek olan KPSS başvurularında son 3 güne gelindi. Başvuru işlemlerini tamamlayamayan adaylar sınava giremeyecek. Adaylar 2017 KPSS başvurularını 13 Mart 2017- 23 Mart 2017 tarihleri arasında internet üzerinden ais.osym.gov.tr adresinden yapabilirler. Başvurular 23 Mart 2017 günü 23:59’da sona erecektir. Adayların başvuru ücretini yatırmaları için belirlenen son tarih 24 Mart 2017. Adaylar bu tarihe kadar ücretlerini yatırmış olmaları gerekmektedir.

2017 KPSS Ücretlerinde Yeni Düzenleme

ÖSYM’nin 2017 KPSS ücretlerinde yaptığı değişiklik sonucu ücretlerde indirime gidilmiş ve yeni ücretler şu şekilde belirlenmiştir:

Genel Yetenek-Genel Kültür :  60 TL

Eğitim Bilimleri : 60 TL

Kamu Yönetimi : 40 TL

Uluslararası İlişkiler :  40 TL

İstatistik :  40 TL

Muhasebe :  40 TL

Hukuk : 40 TL

İktisat :  40 TL

Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri : 40 TL

Maliye :  40 TL

İşletme :  40 TL

2017 KPSS Ücretleri Nereye Yatırılacak?

Adaylar KPSS 2017 ücretlerini 24 Mart 2017 tarihine kadar ödemek zorundalar. İsteyen adaylar ücretlerini ÖSYM’nin internet sitesinden kredi kartları ile ödeyebilecekler. Adayların KPSS ücretini yatırabilecekleri bankalar şu şekildedir: Akbank, Kuveyt Türk,Halkbank, Finansbank ‘ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı;  Türk Ekonomi Bankası’nın tüm şubeleri ve internet bankacılığı, Ziraat Bankası internet bankacılığı ve mobil bankacılık (ATM ve şubelerden ücret yatırılmaz).

Yazar: Demir
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. Gözde diyor ki:

  2016 yılında fen edebiyat fakültesi arkeoloji bölümünden mezun oldum..bende genel kültür genel yetenek sınavına girebiliyormuyum acaba

 2. Duygu diyor ki:

  Merhaba..ben kpss ye basvurdum fakat parayi yatirmadim.basvurumuda sadece genel yetenek ve kulturden yapacatim..gorevli hepsinden yapmis..odemeyapacagimda ogrendim..simdi odeme yapmadan buni duzeltebilinir mi

  1. Demir Demir diyor ki:

   Ödeme yapmadan önce başvuru merkezi ile iletişime geçin muhtemelen düzelteceklerdir.

BİR YORUM YAZ