KPSS Başvurusu İçin Son Gün!

  • 24 Mart 2017
  • 488 kez görüntülendi.
KPSS Başvurusu İçin Son Gün!

Martın başlarında başlayan KPSS adlı Genel Yetenek ve Genel Kültür sınavının başvuruları sona erdi. Site üzerinden sınava başvuru yapılmasından sonra belirtilen sınav ücretinin yatırılması gerekmektedir. Sınava ait ücret yatırıldıktan sonra, sınav başvurusu tamamen bitmiş olacaktır. Sınav ücretlerinin yatırılabilecek son tarihi de 24 Mart Cuma günü olarak belirlenmiştir.

KPSS Ücretleri Nereye Ödenecek?

ÖSYM Kurumu tarafından sınav ücretleri yakın dönem önce ilan edilmişti. Gelen çok sayıda tepki sayesinde sınav için ödenecek ücretler değiştirildi. Bu sayede KPSS sınav ücretleri düşürüldü. KPSS sınavı için alınan kararlar ile birlikte sınavların aynı tarihlerde ve 3 farklı oturum şeklinde yapılması planlanmıştır. Sınava giren adaylar oturum başına 40 TL ücret ödeyeceklerdir. KPSS Genel Yetenek ve Genel Kültür adlı sınav için sınava giren adaylar 60 TL, Eğitim Bilimleri adlı sınava giren adaylar da 60 TL ücret ödeyeceklerdir.

ÖABT sınavına da katılan öğrenciler, bu sınav için de 60 TL ücret ödeyecektir. Bu sınava katılan adaylar, diğer sınavlara da girmesi gerektiği için toplamda 180 TL sınav ücreti ödeyeceklerdir. Bu ödemeler, ÖSYM sitesinde bulunan ‘Ödemeler’ adlı bölümden hızlı bir şekilde yapılmaktadır. ÖSYM resmi sitesi haricinde; Türk Ekonomi Bankası, Halkbank, Akbank, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Ziraat Bankası adlı bankalar ödeme yöntemi olarak kullanılabilecektir.

 Bu sene uygulanmaya başlayan 09.45 kuralı, KPSS sınavı için de uygulanmaya başlandı. 09.45’ten sonra sınavın yapıldığı kurumlara adayların girmesine kesinlikle izin verilmeyecektir.

Yazar: Demir
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ