KPSS’ye Girecekler Yeni Ücretlerden Memnun

  • 18 Mart 2017
  • 399 kez görüntülendi.
KPSS’ye Girecekler Yeni Ücretlerden Memnun

Türkiye’de yaklaşık her yıl 2 milyona yakın insanın başvurduğu ve memuriyet hayalleri ile girdiği kamu personeli seçme sınavına ( kpss) giriş ücretleri geçen hafta açıklanmıştı fakat her bir oturumun 60 TL olması sebebi ile büyük tepki almıştı ve bu tepkilerin sert bir şekilde artması sonucu ücretler 40 TL’ye indirildi.

           Özellikle basında yoğun bir şekilde yer edinen ve tüm oturuma girmek isteyen bir kişinin yaklaşık olarak 420 TL civarı bir ücret ödemesini gerektiren yüksek fiyatların düşürülmesi kamuda oldukça olumlu karşılandı. Kamu personeli seçme sınavı öğretmenlik Alan bölümünde girecekler için bu sene oldukça zor ve de atama ortalamalarının yüksek gelmesi bekleniyor. Ataması en yüksek olan öğretmenlik alan bölümlerinin başlarında gelen sınıf öğretmenliği ve din kültürü öğretmenliği bölümleri her geçen yıl ortalamasının arttırmaya devam ediyor ve bu artış bu senede olacak gibi duruyor.

Kpss sınav giriş anında yapılan aramalarda daha bir sıkılaştırılmış durumda. Son zamanlarda özellikle Yükseköğretime geçiş sınavlarında rastlanan teknolojik imkânlarla hazırlanan kopya teknikleri ÖSYM’yi harekete geçirdi ve alınan bilgilere göre bu sınav girişinde yeni özel arama teknik ve aletleri kullanılacak.

Kpss hakkında en son ve en güncel haberler bunlardan ibaret olup önümüzdeki günlerde ÖSYM sayfasından yapılacak olan kılavuz bilgisi şuan beklenmekte ve bu kılavuz ışığında adaylar hem tercih hem de net ortalaması bakımından daha gerçekçi tahminlerde bulunabilme imkânına sahip olacak.

Yazar: Demir
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ