Kredi Yurtlar Kurumu Borçları Yapılandırması Nasıl Yapılacak?

  • 29 Ağustos 2016
  • 2.036 kez görüntülendi.
Kredi Yurtlar Kurumu Borçları Yapılandırması Nasıl Yapılacak?

Bazı alacakların yapılandırması ile ilgili kanun içerisinde, üniversite öğrencilerinin Kredi Yurtlar Kurumundan aldıkları kredi borçları da yer alacak.

19 Ağustos 2016 tarihinde yayımlanan resmi gazete de yayımlanarak yürürlüğe girmiş yapılandırma ile ilgili detaylar şu şekildedir:

Kredi borcu yapılandırmasından, zamanı geldiği halde ödeme yapmayan ve borçları vergi dairesine aktarılmış öğrenciler yararlanacak. Ödemelerini düzenli yapan öğrenciler için bir değişim olmayacak onlar aynı şekilde taksitlerini ödemeye devam edeceklerdir.

Yapılandırma kapsamında ödemeler peşin ya da taksit yapılabilecek.Peşin ödemelerde enflasyon faizinden yüzde 50 indirim yapılacak. Kredi kartı ile ödeme imkanı da bulunacak. Kredi kartında peşin ödeme yapılabileceği gibi taksit de yapılabilecek.

Ödemelerde anapara üzerinden indirim yapılamayacak. Borçların gecikme faizi silinip, borca enflasyon güncellemesi eklenecek.

Başvurular 31 Ekim 2016 tarihine kadar yapılabilecek. Yapılandırmadan yararlanmak isteyenler vergi dairelerine doğrudan  ya da resmi internet sitesi üzerinden başvurabilecekler.

Başvuru yapmak için tıklayın. 

 

 

 

Yazar: Demir
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ