Künye

İmtiyaz Sahibi / Grantee
Emre DEMİR – edemir@formasyonhaber.net

Haber Müdürü / News Director
Duygu ÇELİKKOL – dcelikkol@formasyonhaber.net

Editörler / Editors
Enes ALTUNAY – ealtunay@formasyonhaber.net

Çetin GÜRAY – cguray@formasyonhaber.net

Serkan ÇETİN – scetin@formasyonhaber.net

Adem ATMACA – aatmaca@formasyonhaber.net


Gece Vardiyası Editörleri / Night Shift Editors
Hakan YILMAZ – hyilmaz@formasyonhaber.net
Tuğçe ÖLMEZ – tolmez@formasyonhaber.net

Hukuk Danışmanı / Jurisconsult

Öncü Hukuk Bürosu

Reklam / Advertise
reklam@formasyonhaber.net

Yazılım / Software

WordPress

Webportal WordPress Teması v2 

Web Hosting

Digital Ocean, Inc.


İrtibat Bilgileri / Contact information
Adres: Tunalı Hilmi caddesi 17/1 Çankaya/Ankara
Telefon: 0312 339 79 84
Fax: 0312 339 79 85
E-posta: iletisim@formasyonhaber.net

GİZLİLİK POLİTİKASI
Formasyonhaber.net formasyon ve eğitim portalı tüm hakları ile saklıdır. Formasyon ve eğitim portalımızda bulunan haber, kod, yazı, görsel, ses dosyaları, videolar, röportajlar ve çeşitli materyallerin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları ile korunmaktadır. Site içerisinde bulunan içerikler, izinsiz ve ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez ve yayınlanamaz. Formasyonhaber.net basın yayın ahlak ve ilkelerine uygunluk konusunda hassasiyet göstermekte, aynı zamanda özgünlük ilkesi ile habercilik sunumu gerçekleştirmektedir. Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Site harici linklerin sorumluluğunu almaz ve yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumlu olarak tutulmaktadır.

PRIVACY POLICY
We will keep your information confidential except where disclosure is required or permitted by law (for example to government bodies and law enforcement agencies). Generally, we will only use your information within the Formasyonhaber.net however, sometimes the Formasyonhaber.net uses third parties to process your information.
Formasyonhaber.net requires these third parties to comply strictly with its instructions and the Formasyonhaber.net requires that they do not use your personal information for their own business purposes, unless you have explicitly consented to the use of your personal information in this way. When you interact with the Formasyonhaber.net we sometimes receive personal information about you. For example, if you write to us or sign up to a newsletter,you might tell us who you are, how we can contact you and what you think of the Formasyonhaber.net and its services. When you use Formasyonhaber.net online services, we use cookies and collect IP addresses.You can find out more about this in the Formasyonhaber.net cookies section of our full PrivacyPolicy.