KYK Kısa Film Yarışması Devam Ediyor!

  • 13 Mart 2017
  • 328 kez görüntülendi.
KYK Kısa Film Yarışması Devam Ediyor!

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi Yurtlar Kurumu tarafından yürütülen kısa film yarışması başvuruları devam ediyor.

KYK’nın düzenlediği kısa film yarışması için başvurular 15 Şubat 2017 tarihinde başladı. Başvurular için son gün 31 Mart 2017 olarak belirlendi. KYK yurtlarında kalan öğrencilerin yeteneklerini gösterebilecekleri bir alan oluşturmak amacıyla yapılan kısa film yarışmasının teması ‘ Merhamet ve Güven’ olarak açıklandı.

Başvuru Şartları

Kısa film yarışmasına profesyonel ya da amatör olarak sinema ile uğraşan Kredi Yurtlar Kurumunda kalan bütün öğrenciler katılabilecek. Öğrencilerin katılacağı filmin konusunun merhamet ve güven duygusuna odaklanması gerekiyor. Filmlerin 2015 sonrasında yapılmış ve dijital formatta olması isteniyor. Yarışmaya katılacak kısa filmin süresi en fazla 12 dakika olacak. Ayrıca yarışmaya katılabilmesi için filmin telif hakkı sorunun olmaması da şartlar arasında.

Kazanan Öğrencilere Ödül Verilecek

Değerlendirmeler Nisan ayının başında içerisinde Hülya Koçyiğit’in de bulunacağı bir jüri tarafından yapılacak. Jüri değerlendirmesi sonucunda kısa film yarışmasında birinci olan film için 5 bin TL , ikinciye 3 bin TL, üçüncüye de 2 bin TL ödül verilecek. Ayrıca ilk ona giren öğrencilerin ödülü de bin TL olarak belirlendi. Bunun yanında öğrencilere kitap ve katılım belgesi de hediye olarak verilecek. Ödül töreninin Ankara’da yapılması planlanıyor.

Yarışmaya katılmak isteyen adaylar detaylı bilgiye yurt ve il müdürlüklerinden ulaşabilirler.

Yazar: Demir
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ