LYS Giriş Yerleri Açıklandı

  • 01 Haziran 2017
  • 359 kez görüntülendi.
LYS Giriş Yerleri Açıklandı

Milyonlarca adayın üniversite heyecanı sürüyor. Üniversite için ilk adımı YGS ile atan adaylar, LYS maratonunu sabırsızlıkla bekliyor. Sabırsızlıkla beklenen bu maratonun giriş yerleri ÖSYM tarafından açıklandı.

LYS Giriş Yerleri Açıklandı

LYS’nin ilk ayağına çok az bir süre kaldı. Lisans hayatına adım atacak olan adaylar için çok önemli bir yol olan LYS’nin nerede yapılacağı birçok kişi tarafından merak ediliyordu. ÖSYM’nin son duyurusunda LYS giriş merkezlerini kullanıcılarına açtığı görüldü.

Heyecanlı bekleyiş sürerken, LYS giriş yerleri belgelerini çıkartmanız gerekecek. Sınav giriş belgeleri, ÖSYM’nin (AİS) sistemi üzerinden görülebiliyor. Ayriyeten ÖSYM’nin YGS’de son 15 dakika kuralına uymayarak birçok öğrencinin mağdur olmasına yönelik çalışmalar başlatmış. Sınav giriş belgelerini çıkartmadan önce 15 dakika kuralıyla ilgili bilgi veren sistem, “okudum,anladım” ile onaylamayı şart koşuyor. Bu sayede YGS’de yapılan hataların son bulması ortaya çıkabilir.

Kısa Cevaplı Sorular Geliyor

ÖSYM bu sene bir ilke daha imza atacak. LYS’de kısa cevaplı, açık uçlu sorulara yer verecek. Toplamda her oturumda 3 adet kısa cevaplı, açık uçlu soru soracağı bilinen LYS’nin bu sınavın sonrasında duruma göre değerlendirme yaparak test aşamasına koyduğu bu denemeyi geleceğe taşımayı düşünecek.

LYS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

LYS sonuç tarihi 11 Temmuz 2017 olarak belirlendi. Saati konusunda herhangi bir açıklama yapılmadı. YGS’nin ardından, LYS’ye hazırlanan birçok öğrencinin Lisans hayatına atılmasına çok az bir süre kaldı.

Yazar: Hakan Yilmaz
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ