Markafoni İflas Bayrağını Çekti

  • 01 Haziran 2017
  • 926 kez görüntülendi.
Markafoni İflas Bayrağını Çekti

Ünlü alışveriş sitesi Markafoni, iflas bayrağını göndere çekti. Ülkemizde hizmet veren online alışveriş markası Markafoni, faaliyetlerine son veriyor. 2008’de çalışmalara start veren firma, 10. yılını göremeden kapanıyor. Siteden sürekli olarak alışveriş yapan kullanıcıları ise çok üzgün.

Türkiye’de faaliyetlerine 2008’de start veren ve moda ile alışveriş sitesi olan Markafoni, web sitesinden yaptığı duyuruda çalışmaya son vereceklerini açıkladı.

Markafoni’den Açıklama Geldi

Konuyla ilgili gelen açıklamada, 30 Haziran 2017 tarihinde Markafoni olarak sitede yürütülen faaliyetlere üzülerek son verildiği söylendi.

Açıklamada halen alışveriş yapan müşterilerin sevk edilmediği sipariş takibi için hizmet vermeye kısa bir süre daha devam edileceği ifadelere eklendi. Geçtiğimiz dönemlerde Markafoni, ilk somut mağazasını açmıştı. Markafoni’nin bu mağaza hakkında ne yapacağı henüz merak konusu oldu.

30 Haziran 2017’de Bitiyor

Sitenin ana sayfasında yer alan mesajda, sitenin kapanma tarihi 30 Haziran olarak belirlendi. Bu tarihe kadar devam eden ve yapılacak olan teslimatların takibini Markafoni’nin sürdüreceği sözü verildi. Üreticilerle sorun yaşadığı ve satılacağının sinyallerini veren marka, kamuoyuna verdiği mesajla kullanıcılarını web sitesinde yayınladığı paylaşımla şok etti.

2008’de faaliyetlerini başlatan firmanın 10. yılını göremediği üzüntü yarattı. Markafoni markası, giyim, kozmetik, çanta, dekorasyon ve aksesuar gibi ünlü markaların %90’a varan indirimlerinde başrol oynuyordu.

Markafoni, Naspers Grubu’na 2014 yılında dahil olmuştu. Şirketin 129 ülkede faaliyet gösterdiği, dünyanın önemli medya ve e-ticaret markalarının bünyesinde barındırdığı marka altında çalışmalarını sürdürüyordu.

Yazar: Hakan Yilmaz
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ