MBSTS Sınav Giriş Yerleri Açıklandı

  • 06 Nisan 2017
  • 616 kez görüntülendi.
MBSTS Sınav Giriş Yerleri Açıklandı

MBSTS sınav giriş yerleri açıklandı.

Diyanet İşleri Bakanlığı personeli veya diyanet kadrolarında görev almak isteyen adayların sınavlarından biri olan MBSTS 2017 sınav giriş yerleri açıklandı. ÖSYM resmi adresinden öğrenilecek olan giriş yerleri ile sınav takvimi belirlendi. Ayriyeten 2017 MSTS sınavı tarihi belirlendi.

MBSTS 8 Nisan’da Yapılacak

MBSTS sınavı 8 Nisan 2017’de yapılacak olup, sonuçları 5 Mayıs 2017’de açıklanacak. Sınav başvurusu yapan adaylar, giriş yerlerini ve T.C. kimlik numaraları ile beraber aday şifresi ile AİS sisteminden öğrenebilecekler.

Aday başvuru forma doldururken, kolay ve doğru bir şekilde yardımcı olan sistemde yazılar okunaklı şekilde yazılmalıdır. Form doğru ve eksiksiz olmalı ve aday sorumluluğunda olduğundan yavaş ve her tarafı kontrol ederek form teslimatı yapılmalıdır. Aday, nüfus cüzdanındaki bilgileri değiştirmeden ve kısaltma yapmadan giriş yapmalıdır.

Gerçeğe uygun olmasından tamamen aday sorumludur. Eksik ya da yanlış bilgilerin görüldüğü takdirde formda oluşacak sorunlardan ÖSYM sorumlu değildir. Eksik ya da yanlışlarla ilgili sonuçların itirazlarla beraber kabul edilmeyeceği belirtiliyor. Yanlış bilgi tespit halinde ise adayların sınavları geçersiz sayılacaktır.

Sınav merkezleri, ÖSYM’nin resmi AİS sitesinden girilecek aday şifresi ve T.C. kimlik numarası ile öğrenilecektir. Sınav merkezlerinin son 15 dakika sonra aday almamasını bilerek sınava giriş yapmalısınız. Kendilerine en uygun merkezi tercih ederek sınav başvuru formunu doldurmayı unutmayın.

Yazar: Hakan Yilmaz
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ