MEB, Rehber Öğretmenlik Kursu Açıyor!

  • 17 Aralık 2016
  • 11.288 kez görüntülendi.
MEB, Rehber Öğretmenlik Kursu Açıyor!

Milli Eğitim Bakanlığı, rehber öğretmenlik için kurs başvuru şartlarını ve tarihini açıkladı.

MEB tarafından rehber öğretmen görevlendirme zorunluluğu bulunan özel okullar ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde görevlendirilecek öğretmen ihtiyacı için kurs düzenlenecek.

Başvurular 19 Aralık 2016 tarihinde 11.00 ile 14.00 saatleri arasında yapılacak. Kontenjanların dolmaması halinde aynı gün 14.30’dan 23.59’a kadar ikinci başvurular alınacak. Kurslar 2 Ocak 2017 tarihinde başlayıp, 3 Şubat 2017 tarihinde sona erecek.

Kurslar 7 ilde gerçekleşecek ve bin 640 kişi alınacak. Kursların yaılacağı iller şöyle; Rize, Ankara, Yalova, Mersin, Erzurum, İstanbul ve Aksaray.

 

 

 

 

Yazar: Demir
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. PDR diyor ki:

    6-7 bin PDR mezunu işsizken rehber öğretmen bulamama gibi komik bir bahane ile sadece daha ucuza rehber öğretmen çalıştırmak için bu kursların açılması, öğrencilerin ruh sağlığı ve psikolojik danışman/rehber öğretmenlerin meslek onuru ile oynanması çok vahim bir durum. Özelde psikolojik danışma ve rehberlik hizmetlerine büyük darbe vurulmakta, bu pozisyonun sahibi psikolojik danışman/rehber öğretmenlerin iş imkanları ellerinden alınmakta ve büyük bir haksızlık yapılmaktadır.

BİR YORUM YAZ