Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nden Boş Kontenjan Açıklaması

  • 16 Haziran 2017
  • 2.928 kez görüntülendi.
Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nden Boş Kontenjan Açıklaması

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi 2017 yaz döneminde yürüteceği pedagojik formasyon eğitimi programı için boş kontenjanlar olduğunu ve bu alanlara öğrenci alımı yapılacağını duyurdu.

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi geçen haftalarda formasyon programı için duyuru yayımlamış ve başvuruları kabul etmişti. Başvuruların ve kesin kayıtların tamamlanmasının ardından 350 kişilik boş kontenjan olduğu (tüm branşlarda)  ilan edildi.

Başvuru Yapmayanlar da Kayıta Gelebilecek

Ön başvuru yapıp  kayıt yapamayanlar ve daha önce başvuruları kaçırıp kayıta gelmek isteyen adaylar kesin kayıt için 19-20-21 Haziran 2017 tarihlerinde Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’ne başvurabilirler. Kesin kayıtlar için adayların şahsen gitmeleri gerekmektedir.

Not: Kayıt için sadece ‘diğer grup’ olarak belirtilen bölüm için geçerli olmak üzere birinci yedek olarak belirtilen 100 kişi gelebilecektir. Diğer grubu için dışarıdan aday kabul edilmeyecektir. Diğer grubunda bulunanların yedek listesi için tıklayın. 

Derslere Devam Zorunluluğu

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi tarafından açılmış olan formasyon programına devam zorunluğu vardır. Teorik dersler için devam zorunluluğu yüzde 70, uygulamalı dersler içi ise yüzde 80’dir.

Detaylı bilgi için tıklayın. 

Yazar: Demir
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. sümeyra diyor ki:

    hafta sonu kayıt alıyor mu

BİR YORUM YAZ