Mustafa Kemal Üniversitesi Formasyon Duyurusu

  • 26 Ağustos 2017
  • 3.156 kez görüntülendi.
Mustafa Kemal Üniversitesi Formasyon Duyurusu

Mustafa Kemal Üniversitesi 2017-2018 eğitim-öğretim dönemi için pedagojik formasyon eğitimi programı için duyuru yayımlamıştır.

Mustafa Kemal Üniversitesi tarafından yapılan açıklamada, formasyon eğitimi programı için belirlenen kontenjanın 675 kişi olduğu belirtilmiştir.

Formasyon programı için başvurular 5 Eylül 2017 tarihinde başlayacaktır ve 11 Eylül 2017 tarihinde sona erecektir. Ön başvuruların Eğitim Fakültesi’ne şahsen yapılması gerekmektedir. Başvuruların tamamlanmasının ardından başvuru sonuçları 19 Eylül 2017 tarihinde ilan edilecektir. Bu adayların kesin kayıtları 25-27 Eylül 2017 tarihleri arasında yapılacaktır. Kayıtlardan sonra boş kontenjan olması durumunda 28 Eylül 2017 tarihinde yedek listeden kayıt hakkı kazananlar açıklanacaktır. Bu adayların kayıtları da 28-29 Eylül 2017  tarihlerinde yapılacaktır.

Formasyon eğitimi programına Mustafa Kemal Üniversitesi ve diğer üniversitelerin son sınıf öğrencileri ve tüm üniversitelerin mezunları başvuru yapabilecektir. İki ya da daha fazla lisans mezunu adaylar sadece bir alan için başvuru yapabilecektir. Başvuru için her hangi bir taban puan şartı aranmamaktadır. Başvuru yapana daylar not ortlamalarına göre değerlendirilecektir. 100’lük not ortalaması esas alınacaktır. Not dönüşümlerinde YÖK dönüşüm tablosunun kullanılması gerekmektedir.

Formasyon eğitimi için dersler 9 Ekim 2017 tarihinde başlayacaktır. Ancak henüz derslerin hangi günlerde olacağı belirtilmemiştir. Daha sonra ilan edilecektir. Formasyon programı ile ilgili olarak detaylı bilgiye ulaşmak için tıklayın.

Yazar: Demir
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ