Mustafa Kemal Üniversitesi Formasyon Sonuçları Açıklanmıştır

  • 19 Haziran 2017
  • 2.207 kez görüntülendi.
Mustafa Kemal Üniversitesi Formasyon Sonuçları Açıklanmıştır

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi 2017 formasyon kesin kayıt hakkı kazananlar listesi açıklanmıştır. Mustafa Kemal Üniversitesi formasyon programı için başvurular 5-9 Haziran 2017 tarihleri arasında alınmıştı. Kontenjanlar dahilinde konaklama ve seyahat hizmetleri, görsel sanatlar, felsefe, biyoloji, fizik, kimya, matematik, din kültürü ve ahlak bilgisi, türk dili ve edebiyatı, psikoloji, müzik, İngilizce, harita-tapu kadastro bölümlerinde boş kontenjan kalmıştır. Bu kalan boş kontenjanlara Muhasebe ve Finansman, sağlık, coğrafya, tarih, beden eğitimi bölümlerinden aktarma yapılmıştır.

Kesin kayıt hakkı kazanan adaylar kayıtlarını 3-5 Temmuz 2017 tarihleri arasında yaptırabileceklerdir. Kesin kayıtlar adayların bölümüne göre farklı tarihlerde yapılacaktır. Bu nedenle kayıt için gidecek adayların bölümleri için ayrılan günde gitmeleri gerekmektedir. Şartlara göre kabul edilmesi gerektiği halde kabul edilmeyen adaylar durumlarını 30 Haziran 2017 tarihine kadar Eğitim Fakültesi formasyon birimine şahsen gelerek bildirmelidir. Kesin kayıtların tamamlanmasından sonra boş kontenjan kalması durumunda 6 Temmuz 2017 tarihinde yedek liste ilan edilecektir. Yedek listede bulunan adayların kayıtları ise 6-7 Temmuz 2017 tarihlerinde yapılacaktır.

Dersler Temmuz’da Başlayacak

Mustafa Kemal Üniversitesi 2017 formasyon programı dersleri 17 Temmuz 2017 tarihinde başlayacaktır ve ilk dönem 17 Eylül 2017 tarihinde sona erecektir. Formasyon programının ikinci dönemi ise 9 Ekim 2017’de başlayıp, 21 Ocak 2018’de tamamlanacaktır. Birinci dönem dersleri haftada iki gün olacak şekilde Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe günlerinde yapılacaktır. İkinci dönem dersleri ise hafta da bir ya da iki gün olacak şekilde planlanmaktadır.

Kesin kayıt hakkı kazananların listesi için tıklayın. 

Yazar: Demir
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ