Mustafa Kemal Üniversitesi’nde Formasyon İlanı

  • 03 Haziran 2017
  • 3.871 kez görüntülendi.
Mustafa Kemal Üniversitesi’nde Formasyon İlanı

Mustafa Kemal Üniversitesi 2017 yaz döneminde başlamak üzere pedagojik formasyon eğitimi programı için duyuru yayımlamıştır.

Mustafa Kemal Üniversitesi tarafından yapılan duyuru ile pedagojik formasyon eğitimi için başvuruların 5 Haziran 2017 tarihinde başlayacağı ve 9 Haziran 2017 tarihinde sona ereceği belirtilmiştir. Başvurular online olmayıp, başvurmak isteyen adayların şahsen Mustafa Kemal Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğrenci işlerine başvurmaları gerekecektir. Üniversite tarafından yapılan açıklamada başvuru için her hangi bir şartın olmadığı (ales ya da taban puan ) özellikle vurgulanmıştır. Pedagojik formasyon eğitimi için ayrılan toplam kontenjan 675’dir. Bu kontenjanın diğer üniversitelerin öğrencileri ve mezunları için ayrılan kısmı yüzde 25’dir.

Başvuru Yapabilecek Adaylar

Mustafa Kemal Üniversitesi 2017 pedagojik formasyon eğitimi programı için

  • Mustafa Kemal Üniversitesi son sınıf öğrencileri
  • Mustafa Kemal Üniversitesi son sınıfa geçecek öğrenciler
  • Mustafa Kemal Üniversitesi mezunları
  • Diğer üniversitelerin son sınıf öğrencileri
  • Diğer üniversitelerin son sınıfa geçecek öğrencileri
  • Diğer üniversitelerin mezunları başvuru yapabilecektir. Son sınıfa geçecek olan öğrenciler bunu kayıt sırasında belgelendirmelidir.

Akademik Takvimde Açıklandı

Mustafa Kemal Üniversitesi 2017 pedagojik formasyon eğitimi programı için duyuru ile birlikte akademik takvimini de yayımladı. Yayımlanan akademik takvime göre başvuruların 9 Haziran 2017 tarihinde tamamlanmasının ardından 19 Haziran 2017 tarihinde kesin kayıt hakkı kazanan adayların listesi açıklanacak ve kesin kayıtlar 03-05 Temmuz 2017 tarihleri arasında yapılacak. Kayıtlardan sonra boş kontenjan olması halinde 6 Temmuz 2017 tarihinde yedek liste ilan edilip, yedek listedeki adayların kayıtları ise 6-7 Temmuz 2017 tarihlerinde yapılacaktır.

Yapılana açıklamaya göre ilk dönem dersler haftada sadece bir gün olarak yapılacak,  ikinci dönem ise haftada iki gün formasyon eğitimi dersleri olacaktır. İlk dönem dersleri 17 Temmuz 2017 tarihinde başlayacaktır.

Pedagojik formasyon eğitimi için başvuru yapılabilecek bölümlere ve detaylı bilgiye ‘ www.mku.edu.tr/files/570a995a-0410-43aa-a167-78367842d386.pdf ‘ adresinden ulaşılabilir.

 

 

Yazar: Demir
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ