O Üniversite Formasyon Programı Alımını Durdurdu!

  • 10 Ekim 2019
  • 13.592 kez görüntülendi.
O Üniversite Formasyon Programı Alımını Durdurdu!

Formasyon programının kaldıırlacağına dair yapılan haberlerin ve yorumların üzerine Artvin Çoruh Üniversitesi açmış olduğu pedagojik formasyon eğitimi programı için alımları durdurdu.

Artvin Çoruh Üniversitesi tarafından bugün yapılan bir duyuru ile formasyon programı için alımların durdurulduğu ve formasyon programı için ücret yatıran adaylara ücretlerinin geri iade edileceği belirtildi. Yapılan açıklamada, öğrencilerin maddi-manevi sıkıntı yaşamaması adına böyle bir karar alındığı belirtildi. Kayıt ücreti yatıran adayların, dilekçe ile başvurmaları durumunda ücret aidelerinin yapılacağı ifade edilmiştir.

Artvin Çoruh Üniversitesi yaptığı duyuruda, ‘ Bununla birlikte, yasal düzenlemenin elvermesi durumunda Pedagojik Formasyon Sertifika Programının açılması planlanacaktır. ‘ açıklamasına da yer verilmiştir. Bu açıklama ile halihazırda belirsiz bir durumun var olduğuda açıkca bellidir.

Artvin Çoruh Üniversitesi tarafından yapılan açıklamaya ulaşmak için tıklayın. 

Yazar: Demir
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Tuba diyor ki:

    Ya inanamıyorum, bari iş açmasalardı. Çocuk oyuncağına çevrildi. Kesin net bir açıklama bile yapılmıyor. Alımları devam eden üniversiteler var.

BİR YORUM YAZ