OGM, 2700 Orman Muhafaza Memuru Alacak!

  • 01 Eylül 2019
  • 2.680 kez görüntülendi.
OGM, 2700 Orman Muhafaza Memuru Alacak!

Tarım ve Orman Bakanlığı orman muhafaza memuru olarak görevlendirmek üzere 2700 önlisans mezunu sözleşmeli personel alacak.

Türkiye’nin pek çok iline yapılacak olan sözleşmeli personel alımından en fazla alım yapılacak olan il 433 kişi ile Kastamonu olacak. Başvuru yapmak isteyen adaylar başvurularını 24 Eylül 2019-7 Ekim 2019 tarihleri arasında online olarak yapabilecekler.

Başvuru Şartları Neler?

Başvuracak adayların 2018-KPSSP93 puanının en az 60 puan olması gerekmektedir. Yükseköğretim Kurumlarının ön lisans programlaırndan Ormancılık ve Orman Ürünleri, Orman İşletmeciliği, Ormancılık, Orman Ürünleri, Odun Dışı Orman Ürünleri, Fidan Yetiştiriciliği, Fidan Yetiştirme, Fidan ve Fidecilik, Budama ve Aşılama, Avcılık ve Yaban Hayatı, Av ve Yaban Hayatı bölümlerinin birinden mezun adaylar arasından alım yapılacaktır. Başvuru yapan adaylar KPSS puan sıralamalarına göre değerlendirilecektir.

Sözlü Sınav Yapılacak

Alınacak personel sayısının dört katı kadar aday sözlü ve uygulamalı sınav için çağırılacaktır. Sıav yeri ve zamanı 27 Ekim 2019 tarihinde açıklanacaktır. Orman muhafaza memuru olarak görev alan memurların maaşları kıdeme göre 3350-4000 TL arası değişmektedir.

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın.

 

Yazar: Demir
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ