Öğrenci ve Veliler Öğretmeni Değerlendirecek

  • 26 Mart 2017
  • 605 kez görüntülendi.
Öğrenci ve Veliler Öğretmeni Değerlendirecek

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, öğretmen performansı değerlendirmesi ile alakalı olarak açıklamada bulundu.

Yılmaz, Sultangazi Belediyesi’nin Hoca Ahmet Yesevi Kültür Merkezinde düzenlediği  “Sultangazi Okul Aile Birlikleri ve Halk Eğitim Merkezleri ve Okul Müdürleri Buluşması” na katıldı. Burada yaptığı konuşmasında gündemdeki konulara değindi.

Sayın İsmet Yılmaz, eğitimde verimin ve kalitenin önemini vurguladı ve önümüzdeki dönem içerisinde öğretmenler için performans değerlendirme uygulamasına geçileceğini ifade etti.

Öğrenciler Öğretmene Not Verecek

Geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanlığı’ nın öğretmen değerlendirmelerinde performanslarını ön planda tutacağını belirtmiştik.Özellikle Sayın Yılmaz, bu konunun üzerinde oldukça titizlikle açıklamalarda bulunmaya devam ediyor. Öğretmenlerin performans değerlendirmesi sürecinde öğrencilerin ve velilerin öğretmenlere not vereceğini dile getiren Yılmaz, öğretmenlerin kendi aralarında birbirlerine de not vereceğini belirtti. Sayın Yılmaz Ak Parti hükümetinin eğitime verdiği önemi vurgulayarak, öğretmen değerlendirmesinde performans değerlendirme uygulamasının eğitimde verimliliği artıracağını ifade etti.

Öğretmenlerin Tepkisi Nasıl Olacak?

Öğretmen performans değerlendirmesinde öğrencilerin ve velilerin öğretmene not verme konusunda öğretmenlerin nasıl bir tepki vereceği ve sonuçların nasıl olacağı merakla bekleniyor. Bazı öğretmenler bu durumu öğretmenlerin aklındaki soru işareti ise bu uygulamanın öğretmenlerin itibarını zedeleyip zedelemeyeceği. Bazı öğretmenler ise bu verilecek notların öğretmenin gerçek performansını yansıtıp yansıtmayacağı konusunda endişeli. Uygulamanın öğretmen performansını daha da artıracağını savunan öğretmenler de var.

Önümüzdeki dönem itibari ile uygulanacak bu sistem ile birlikte bu sorulara da yanıt bulunmuş olacak.

 

 

Yazar: Demir
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ