Öğrenciler AÖL Sonuçlarını Bekliyor

  • 19 Mart 2017
  • 408 kez görüntülendi.
Öğrenciler AÖL Sonuçlarını Bekliyor

Milli Eğitim Bakanlığı’nın düzenlediği Açık Öğretim Lise (AÖL) sınavları 18 Mart 2017 Cumartesi ve 19 Mart 2017 Pazar günlerinde binlerce öğrencinin katılımıyla tamamlandı.

AÖL sınavına giren adaylar şu anda sabırsızlıkla sınav sonuçlarının açıklanmasını bekliyor.

Açık Öğretim Lise sınavına giren adaylar sonuçlarını 30 Mart 2017 tarihinde öğrenebilecekler. Adaylar kaç puan aldıklarını bu tarih itibari ile görebilecekler. Adaylar sınav sonuçları online  olarak aolweb.aol.meb.gov.tr adresine öğrenci girişi yaparak öğrenebilecekler. Sınav sonucunu görmek için adaylar TC kimlik numaralarını ve şifrelerini girdikten sonra, güvenlik kodu için sistemde belirtilen harf ve rakamları girecekler. bu şekilde adaylar sınav sonuçları kolaylıkla öğrenebilirler.

AÖL 3. Dönem Sınavları Temmuz’da

Açık Öğretim Lisesi 3. dönem sınavları 1-2 Temmuz 2017 tarihleride yapılacak. AÖL 3. dönem sınavlarına girmek için gerekli olan sınav giriş belgeleri ise 16 Haziran 2017 ‘de yayımlanması bekleniyor. sınav giriş belgeleri posta ile evlere gönderilmeyecek, adaylar internet üzerinden sisteme giriş yaparak sınav giriş belgelerine erişecekler.

Sınava gidecekleri gün adayların yanlarında mutlaka sınav giriş belgelerini ve kimliklerini(fotoğraflı nüfus cüzdanı, pasaport veya sürücü belgesinden herhangi birini) bulundurmaları gerekiyor.

Öğencilerin girdikleri sınavdan başarılı sayılabilmesi için her dersten en az 45 puan alması gerekiyor. Sınavlar dört şıklı olarak çoktan seçmeli oluşturulmaktadır.  Sınavda yanlışlar doğruyu götürmemektedir . Bu nedenle adayların her soruyu cevaplamaya çalışmaları yararlarına olacaktır. Adayların AÖL sınavına girecekleri sınav salonuna en az 1 saat öncesinde gitmeleri kendi lehlerine olacaktır.

 

Yazar: Demir
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ