Öğrencilere Uygulamalı Trafik Eğitimi

  • 09 Nisan 2017
  • 511 kez görüntülendi.
Öğrencilere Uygulamalı Trafik Eğitimi

Türkiye’de en çok ölümlerin yaşandığı trafik kazaları için sürü ya da yayaların en az hataya indirilmesi için Malatya Belediyesi, öğrencilere uygulama ve teorik açıdan eğitim sağlıyor.

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen eğitim kapsamında oluşturulan komisyon ile beraber eğitim planı hazırlanmış ve Mart ayı ile beraberinde gelen eğitimler öğrencilere yönelik uygulamalı ve teorik olarak başlandığı duyuruldu.

2127 Öğrenciye Eğitim Verildi

Malatya Büyükşehir Belediyesi, teorik ve uygulamalı açıdan öğrencilere trafik eğitimi verdi. Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı olarak ve trafik polislerinin eşliğinde öğrencilere trafik işaretleri, kullanımı ve anlamı öğretildi. Ayriyeten yaya üst ve alt geçitleri kullanımı, bisiklet kullanımı, akülü araç ile sürüş eğitimi verileceği belirtildi. Öğrenciler, okullarından ücretsiz olarak taşınmış olduğu trafik eğitim parkından 2017-17 eğitim yılına kadar ortalama her gün 100 kişinin bu eğitimden faydalanacağı belirtildi.

Geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada birçok öğrenci için hazırlanan bu trafik eğitimi poliçesinin tüm ülkeye yayılması için pilot şehirler seçildiği ve tüm ülke geneli eğitimlerin gerçekleşeceği belirtilmişti. Malatya’nın ardından İstanbul ve diğer şehirlere yayılacak olan bu eğitim sürecini Milli Eğitim Bakanlığı’da yakından takip ediyor. Ayriyeten bu eğitim sisteminin trafikte birçok ölümün önüne geçilmesi ve trafik kazalarının en aza indirgenmesi için yapıldığı belirtiliyor. Öğrencilerin gerçekleştireceği eğitim ile trafik kurallarına uyum sağlanması en çok beklenen kurallar arasında yerini alıyor.

Yazar: Hakan Yilmaz
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ