Öğretmen Alımı Başvuruları Başladı!

  • 16 Mart 2017
  • 1.726 kez görüntülendi.
Öğretmen Alımı Başvuruları Başladı!

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 20 bin sözleşmeli öğretmenin alınacağı başvurular 15 Mart 2017 tarihi itibariyle başladı.

Ön başvurular 21 Mart 2017 tarihinde sona erecek. Sözlü sınavların nerede yapılacağı da bu tarihler arasında belli olacak. Öğretmen adayların sözlü sınava girecekleri yerler 27 Mart 2017 tarihinde ilan edilecek. Adaylar başvurularını online olarak ‘ ilkatama.meb.gov.tr/OBGiris.aspx ‘ adresinden yapabilecekler. İsteyen adaylar TC kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yaparak e-devlet üzerinden de başvuru yapabilirler.

Başvurular sonucunda KPSS sıralaması yapılan adaylardan alınacak öğretmen sayısının üç katı kadar aday sözlü sınava çağırılacaktır.

Sözlü sınavlar Öğretmenlik Alan Bilgisi Sınavına girecek adaylar için 24 Nisan 2017-13 Mayıs 2017 tarihleri arasında yapılacaktır. Öğretmenlik alan sınavına girmesi gerekmeyen adayların sözlü sınavları 3 Nisan 2017-7 Nisan 2017 tarihleri arasında olacaktır. Sözlü sınava girecek adaylar yapılan değerlendirme sonrasında 100 puan üzerinden değerlendirilecek ve 60 puan ve üzeri not alan adaylar başarılı sayılacaktır.

20 bin öğretmen alımı için yapılan kontenjan dağılımında en yüksek alım 3 bin 570 kişi ile sınıf öğretmenliğidir. Sınıf öğretmenliğinden sonra diğer en yüksek alım 2 bin 193 ile İngilizce öğretmenliğinden yapılacaktır.

 

Başvuru İçin İstenecek Belgeler

* Lisans diploması ya da geçici mezuniyet belgesi

*Orta Öğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans belgesi ya da Pedagojik formasyon eğitimi sertifikası

*Felsefe bölümü mezunları için 16 kredi sosyoloji, 16 kredi psikoloji; sosyoloji bölümü mezunları için  8 kredi mantık, 16 kredi felsefe, 16 kredi psikoloji aldığına dair belgenin aslı veya onaylı örneği gerekmektedir.

Yazar: Demir
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ