Öğretmenlere Tatil Başvurusu

  • 08 Haziran 2017
  • 334 kez görüntülendi.
Öğretmenlere Tatil Başvurusu

Eğitim İş, Ramazan Bayramı’nın ardından 3 resmi iş günüyle beraber öğretmenlerin idari olarak izinli sayılması için MEB’e başvuruda bulundu.

MEB’e yapılan başvuruda, öğretmenler hakkında 2015-16 eğitim ve öğretim yılının sonunda yapılan seminer çalışmalarının bayramın sonrasında kalmasıyla beraber ilgili yönetmeliğin belirtilmiş olduğu 2 haftadan sonra ücreti ödenmeyecek olan 29-30 Haziran tarihlerinin izinli sayılması istendiği dile getirildi. MEB’in bu başvuruyu kabul etmesiyle beraber öğretmenlerin, Ramazan Bayramı boyunca 9 günü tatil olarak geçirebilecek.

Öğretmenlere 9 Gün Tatil Başvurusu Yapıldı

Yapılan imzalı başvuru sonucunda 12-16 Haziran gününde okullarının ilgili genel müdürlük planlamaları, dönem değerlendirilmesi ile beraber müfredat eğitiminin ana başlıklarının çalışmalarının gerçekleşeceğiyle beraber il ve ilçelerde diğer haftaların katılımlarının mümkün olabileceği açıklanmıştı.

“Öğretmenler 3 Gün İçin Memleketlerinden Geri Dönmesin” Denildi

Başvuru, öğretmenlerin çalışma dönemi olan Haziran ve Eylül döneminde yer alan mevzuata göre 2 haftayla sınırlı sayılırken, ücret aldığı gerçeğinin göz önüne koyularak yıl boyunca yorulan öğretmenlerin mağduriyet yaşamaması için istenildiği söyleniyor. 28-30 Haziran tarihleri arasında öğretmenlerin idari şekilde izinli sayılmaları ve planlama yapabilmeleri için hızlı bir şekilde resmi yazı bekledikleri talep edilen önemli maddelerden oldu.

Bayram tatili dolayısıyla memleket hasreti çeken öğretmenlerin, 3 gün içinde geri dönmemeleri gerekçe gösterilerek, birçok öğretmenin uzak kentlerde görev yaptığının bilinmesi, ek ders ücretinin ödenmeyecek olması da öğretmenlerin ciddi ekonomik kayıplarından olacağından dolayı 9 gün tatilin imkanı öğretmenleri sevindirdi.

Yazar: Hakan Yilmaz
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ