Okul Öncesi Eğitim 54 Ay İle Başlayacak

  • 29 Mart 2017
  • 1.559 kez görüntülendi.
Okul Öncesi Eğitim 54 Ay İle Başlayacak

MEB, 2017-2018 eğitim öğretim yılında 54 ay ve üzeri çocukların okul öncesi çağında e-okul üzerinden okula otomatik olarak kaydedecek.

Yetkililerden alınan bilgilere göre, 2017-2019 yıllarını kapsayan programda okul öncesi eğitimin 2019’a kadar zorunlu hale gelmesi ile beraber illere yazı gönderildiği belirtildi.

Okul Öncesi Eğitimi Zorunlu, E-okul Kaydı İle Garantili Hale Gelecek

Bu duruma göre MEB, her çocuk için en az 1 yıl okul öncesi eğitim alarak ilkokula başlatacağı söyleniyor.

Zorunlu eğitimin geçişi ile beraber Eylül sonu ile birlikte 54 ayını tamamlayan, bir sonraki yılın ilkokula başlayacak olan bütün çocukların okul öncesinde eğitimden faydalanması ile beraber gerekli çalışmaların başlatıldığı belirtiliyor.

Tüm bunların beraberinde gelen yazı ile beraber 81 ilin ilkokul birinci sınıf ile okul öncesi eğitimin kurum kaydı yaptırılacak çocuklara, e-okul üzerinden kaydolacakları belirlenmesi gerekliliği söylendi.

Bakanlık ile beraber Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, verilere dayanarak e-okul sistemi ile beraber yerleşim yerindeki 54 ay ve üzeri çocuk listesini il ve ilçelere ilan edileceği belirtildi.

Belli şartlara bağlanan okul öncesi eğitim kurumlarında ilkokullardaki gibi sınırlama olacağı belirtiliyor. Tüm bu oluşumun sonucunda okul öncesi eğitim ile beraber e-okul kaydı çocukların eğitimini tamamlanmasında yardımcı olacak. Bu durum veliler tarafından da olumlu yorumlar alırken, önümüzdeki günlerde sisteme giriş başarılı şekilde gerçekleşecek.

Yazar: Hakan Yilmaz
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ