Ondokuz Mayıs Üniversitesi 2017-2018 Formasyon Duyurusu

  • 27 Ağustos 2017
  • 8.574 kez görüntülendi.
Ondokuz Mayıs Üniversitesi 2017-2018 Formasyon Duyurusu

Ondokuz Mayıs Üniversitesi 2017-2018 eğitim-öğretim döneminde yürüteceği pedagojik formasyon eğitimi programı için duyuru yayımlamıştır.

İlk yapılan duyuruda , formasyon eğitimi programı için başvuruların 5-10 Eylül 2017 tarihleri arasında online olarak alınacağı belirtilmişti. Ancak yapılan yeni bir duyuru ile başvuruların 22 Eylül 2017 tarihine kadar uzatıldığı açıklaması yapıldı. 

Kontenjanın bölümlere göre dağılımı henüz belirlenmemiştir. Toplam kontenjanın yüzde 75’i Ondokuz Mayıs Üniversitesi son sınıf öğrencilerine, yüzde 25’i ise Ondokuz Mayıs Üniversitesi mezunları ve diğer üniversitelerin mezunlarına ve diğer üniversitelerin son sınıf öğrencilerine ayrılmıştır.

Formasyon eğitimi programı için belirlenen formasyon ücreti 2050 TL’dir ve bu ücret iki eşit taksit olarak ödenecektir.

Üniversite tarafından yapılan duyuruda, teorik derslerin UZAKTAN EĞİTİM yolu ile yapılacağı, sadece iki tane uygulama dersinin yüzyüze yapılacağı belirtilmiştir. Uygulamalı olan 2 ders  ( Özel Öğretim Yöntemleri, Öğretim Teknolojileri ve Materyal Tasarımı ) yüzyüze yapılacaktır. İkinci dönem gerçekleştirilecek olan staj programı ise Samsun İl Merkezi’nde bulunan okullarda olacaktır.

Kontenjan açılan bölümler ve detaylı bilgi için tıklayın.

 

 

Yazar: Demir
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. hatice diyor ki:

    Kontenjan açılan bölümler ve detaylı bilgi için tıklayın. kısmını tıklıyorum ama açamıyorum. bölümleri nasl göreceğim. yarımcıı olun lütfen

    1. Demir Demir diyor ki:

      Gerekli düzeltme yapıldı.

BİR YORUM YAZ