ÖSYM Farklı Branşlardan Personel Alımı Yapacak

  • 17 Kasım 2020
  • 885 kez görüntülendi.
ÖSYM Farklı Branşlardan Personel Alımı Yapacak

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı, Sınav Hizmetleri Uzmanlığı pozisyonu için 15 personel alınacağını duyurdu.

ÖSYM tarafından Resmi gazetede yayımlanan duyuruda, farklı alanlardan 15 Sınav Hizmetleri Uzmanının alınacağı belirtildi. Alımlar biyoloji, fizik, hukuk, istatistik, maliye, felsefe, okul öncesi öğretmenliği, rehber öğretmen, beden eğitimi öğretmenliği, arapça, ingilizce ve bilişim alanlarından yapılacaktır. Başvuru yapacak adayların 2020 KPSS (B) lisans sınavından arapça ve bilişim alanları için en az 70, diğer alanlar için en az 75 almış olmaları gerekmektedir.

Başvuru şartlarını sağlayan adaylar başvurularını online olarak 1 Aralık 2020 tarihine kadar ais.osym.gov.tr internet adresinde yer alan “Sınav Başvuru Formu”’nu doldurarak yapabileceklerdir. KPSS sınav puanına göre yapılacak olan sıralamada, en yüksek puandan başlayarak alınacak personel sayısının 10 katı kadar aday sözlü sınav için çağırılacaktır. Sözlü sınav tarihi ve adresi daha sonra ÖSYM tarafından ilan edilecektir.

osym-personel-1

osym-personel-2

 

Yazar: Demir
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ