ÖSYM İtirazlara Direnemedi

  • 19 Mart 2017
  • 285 kez görüntülendi.
ÖSYM İtirazlara Direnemedi

Kpss sınavı için başvuruların başlamasının ardından alınan son dakika haberlerine göre kpss ücretlerinin öğrenciler ve için çok pahalı olduğu bu durum üzerine tepkilerin yağdığı haberi alınmıştır. Alınan bilgilere göre yapılan itirazlar üzerine bazı bölümler için kpss ücretlerinin düşürüldüğü haberi verilmiştir. Bu haber üzerine öğrenciler gün geçmeden kpss başvuruların yaptığı bildirilmiştir.

ÖSYM’nin yapmış olduğu açıklamaya göre 420 TL olarak belirlenen kpss ücretinin daha aşağıya düşürüldüğü haberi verilmiştir. Öğrencileri sevindiren bu haber üzerine artık tüm öğrenciler istedikleri alandan sınava girebilme şansına sahip olmuştur. Bazı oturumların birleştirilerek 40 TL olduğu açıklamasının yapılmasının ardından öğrenciler yoğun bir şekilde ÖSYM’nin sitesine girerek başvuru işlemlerini yapmıştır.

Yapılan İtirazlar Faydalı Oldu

Alınan bilgilere göre ÖSYM’ye tepkilerin yağması ve birçok imzaların toplanmasının ardından KPSS ücretleri hakkında tartışmalar çıktığı, bunun üzerine ücretlerin yeni baştan değiştiği haberi verilmiştir. Bu haber üzerine Eğitim Bilimleri ve Genel Kültür, Genel Yetenek sınavlarında bir değişmenin olmadığı fakat diğer sınavlar için oturum sayılarının birleştirilerek ücretlerin aşağıya çekildiği açıklamasının yapılmasının ardından öğrenciler büyük bir dertten kurtulmuşlardır.

KPSS adaylarını bekleyen sınavların son başvuru tarihinden sonra başvuru yapamayacağı ve ücret yatıramayacağı haberi verilmiştir. 23 Mart 2017 günü biten KPSS başvurularının bu tarihe kadar yapılması ve öğrencilerin sıkıntı yaşamaması için sürekli uyarılarda bulunulduğu açıklaması yapılmıştır. Ücretlerde yapılan değişiklikler sonucu KPSS başvuruları için kılavuz yeniden düzenlenmiştir. 

Yazar: Demir
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ