ÖSYM, LYS Sınav Merkezleri Listesini Güncelledi

  • 08 Nisan 2017
  • 754 kez görüntülendi.
ÖSYM, LYS Sınav Merkezleri Listesini Güncelledi

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nden yapılan açıklama ile 2017 Lisans Yerleştirme Sınavı için ilçe sınav merkezleri listesinin güncellendiği belirtildi.

2017 LYS sınavı Lefkoşa dahil olmak üzere 81 İl merkezinde ve çeşitli ilçe sınav merkezlerinde yapılacak. Adaylar sınava girecekleri illeri ve sınav merkezlerini tercih edebilecekler. ÖSYM 4 nisan 2017 tarihinde adayların tercihlerini yapabileceği ilçe sınav merkezleri listesini yayımlamıştı.

Yeni Listeye 5 İlçe Eklendi

Yayımlanan listenin ardından, yapılan son duyuru ile bu listede güncelleme yapıldığı belirtildi. Güncellenen listeye 5 yeni ilçe sınav merkezi eklendi. Böylece adayların tercih edebileceği sınav merkezleri de güncellenmiş oldu. Güncellenmiş listede bulunan ilçe sınav merkezlerinde de sınav birden fazla oturum şeklinde olacaktır.

LYS Başvuruları Ne Zaman?

2017 LYS sınavı için başvurular 4 Nisan 2017 tarihi ile başladı, başvuru yapacak adayların başvurularını yapabileceği son tarih ise 17 Nisan 2017 olarak belirlendi. Adaylar başvuru işlemlerini online olarak ‘ ais.osym.gov.tr ‘ adresinden yapacaklar. Başvuru işleminin ardından sınav merkezi tercihlerini başvuru süresi dolmadan, sisteme giriş yaparak değiştirebilirler. Başvuru süresi tamamlandıktan sonra, yani 17 Nisan 2017 tarihinden sonra sınav merkezi tercihlerinde değişiklik yapılamayacaktır.

Her Oturum 40 TL

LYS sınavına girecek adaylar her oturum başına 40 TL ücret ödeyecekler. Adayların bu ücretleri ödeyebilecekleri son tarih ise 18 Nisan 2017 olarak belirtildi. Adaylar ücretlerini ÖSYM’nin internet sayfasından ÖDEMELER kısmından 18 Nisan 2017 saat:23:59’a kadar yapabilecekler. Bankadan ödeme işlemleri ise aynı gün mesai saati bitimi ile sona erecek.

Yazar: Demir
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ