Otoyollara ‘Tek Ceza’ Sistemi Geliyor

  • 05 Haziran 2017
  • 701 kez görüntülendi.
Otoyollara ‘Tek Ceza’ Sistemi Geliyor

Otoyollarda yürürlüğe girecek ‘tek ceza’ sistemiyle beraber üst üste kural ihlali gerçekleştiren kişilere yazılan cezalar, tek ceza olarak kişiye gönderilecek. Trafik cezalarının ve kazalarının azalması için yeni çalışmaların sürdürüleceği belirtildi.

Vatandaşların trafikte yaşamış olduğu sorunların başında gelen ve sürücülerin 1 dakika içerisinde 3 ceza yemesiyle oluşan sıkıntının sona ereceği belirtiliyor. Yapılan yeni düzenleme, üst üste kural ihlali yapacak sürücülerin cezalarının artık “tek ceza” ile gönderileceği bildiriliyor.

Birçok Ceza “Tek Ceza” Olarak Birleştirilecek

Ulaşım sistemlerinde Türkiye’nin geleceğine ışık tutacak olan yeni düzenlemeyle beraber Temmuz ayında otoyollarda yürürlüğe girecek olan ortalama hız tespit sistemi, birçok tespite birden fazla ceza yerine tek ceza kesilebileceğinin açıklaması yapıldı.

Kamu Yararı Esas Alınıyor

Vatandaşlardan gelen tepkilerin üzerine yapılan yeni düzenlemeyle beraber geçen yıl durdurulan TEDES’ten bahseden Bakan Süleyman Soylu, vatandaşların mağdur edildiğini gördüğünü ve müdahale edileceğini söyledi. Yeni düzenlemeyle beraber kamu yararının esas alınacağı, yeniden işlemeye başlanacağı bildirildi.

Trafik Kazaları İçin Görünürlük Artacak

Trafik kazalarında azalma olması için, emniyet güçlerinin görünürlülüğünün artacağı ifade edildi. Ayriyeten teknolojinin son halkası kullanılarak her sürücü başına trafik polisinin verilmesinin imkanı olmadığı söylendi. 3 anlık hız tespiti ile vatandaşların 3 ayrı cezaya maruz kaldığının görüldüğü, bunların vicdanen doğru olmayarak kural ihlalinin alışkanlık haline getirenlere bu cezaların kesileceği belirtildi. Örnek verecek olursak 100 km yolda, 10 km’de anlık tespitler yapılacak.

Yazar: Hakan Yilmaz
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ