Özel Okul Öğretmenleri de Hazırlık Ödeneği Alabilecek

  • 03 Ekim 2016
  • 934 kez görüntülendi.
Özel Okul Öğretmenleri de  Hazırlık Ödeneği Alabilecek

Devlet okullarında görev yapan öğretmenlere her eğitim-öğretim yılı başında ödenen hazırlık ödeneğinden, 2016-2017 eğitim-öğretim yılı itibariyle özel okul öğretmenleri de yararlanabilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı, özel okullarda görev yapan öğretmenlere de hazırlık ödeneği ödenmesi ile ilgili olarak okullara resmi yazı gönderdi. Hazırlık ödeneği her öğretim yılında bir defaya mahsus olmak üzere ve öğretim yılının başladığı ay içersinde Milli Eğitim Bakanı tarafından belirlenecek tarihte Bakanlar Kurulunca belirlenecek miktarda ödenmektedir. Bu ödenekten sadece damga vergisi kesintisi yapılmaktadır.

19 Eylül 2016 itibariyle göreve başlayan öğretmenler hazırlık ödeneklerini tam olarak alacaklardır. Ekim ayında göreve başlayan öğretmenlerin hazırlık ödeneği yüzde 25, şubat ayında göreve başlayan öğretmenlerin ödeneği yüzde 50 kesinti ile ödenecektir. Bu durumda ;

Eylül ayı göreve başlayan öğretmene 1000 TL, Ekim ayında göreve başlayan öğretmene 750 TL , Şubat ayında göreve başlayan öğretmene 500 TL hazırlık ödeneği verilecektir.

Yazar: Demir
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ