Pamukkale Üniversitesi Yeniden Formasyon Başvurusu Açtı

  • 13 Haziran 2017
  • 4.337 kez görüntülendi.
Pamukkale Üniversitesi Yeniden Formasyon Başvurusu Açtı

Pamukkale Üniversitesi 2017 pedagojik formasyon programı için boş kalan kontenjanlar olduğunu ve yeniden başvuru ve kayıt alınacağını açıklamıştır.

Pamukkale Üniversitesi geçtiğimiz haftalarda formasyon programı detaylarını açıklamış başvurularını ve kesin kayıtlarını tamamlamıştı. Ancak yeni yaptığı duyuru ile boş kalan kontenjanlar olduğunu ve bu kontenjanlara öğrenci alımının yapılacağı belirtildi. Gerekli şartları sağlayan adayların direk kayıta yönlendirileceği ifade edildi. Daha önce başvuru yapmamış adaylarda başvuru yapabilecektir. Kayıt işlemi 15 Haziran 2017 tarihinde başlayıp kontenjanlar dolana kadar 30 Haziran 2017 tarihine kadar devam edecektir.

Üniversite tarafından yapılan açıklamada birden fazla alan için sertifika düzenlenemeyeceği için adayların sadece bir alanda başvuru yapabileceği belirtilmiştir.

Başvuru yapabilmek için Pamukkale Üniversitesi son sınıf öğrencilerinin en az 1,50 not otalaması olması gerekmektedir. Not ortalaması sınırı diğer üniversite son sınıf öğrencileri ve mezunlar için 2.00’dır.

Pamukkale Üniversitesi pedagojik formasyon eğitimi programı ilk dönem dersleri yaz okulu programı ile birlikte yürütülecektir. Dersler hafta da iki gün olacaktır ve Cuma, Cumartesi, Pazar yapılacaktır. İkinci dönem dersleri güz döneminde yapılacak olup, derslerin haftasonu (Cumartesi-Pazar) olması planlanmaktadır. İkinci dönemde yapılacak olan staj için adayların haftaiçi bir gün Denizli İl Merkezinde bulunan okullara gitmesi gerekecektir.

Pamukkale Üniversitesi 2017 yaz döneminde başlayacak olan pedagojik formasyon eğitimi programı için başvuru yapılabilecek bölümleri de açıklamıştır. Formasyon eğitimi başvurusu yapılabilecek bölümler ve kayıt işlemi ile ilgili detaylı bilgi için tıklayın. 

Yazar: Demir
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ