Polis Ve Öğretmen Emeklilerine Müjde!

  • 24 Mart 2017
  • 1.244 kez görüntülendi.
Polis Ve Öğretmen Emeklilerine Müjde!

Emeklilere ikramiye çok konuşulan bir meseleydi. Ülkemize emekli sayısının fazla olması ve emekli maaşlarının yetersiz olması sürekli gündemdeki bir konu. Emeklilere daha kolay kredi verilmesi yönündeki atılımlardan sonra sıra ikramiyeye geldi. Detaylar haberimizde.

Yeni torba yasa kanunu ile öğretmen ve polis emeklilerine ikramiye yolu açılmış oldu. Ancak bu ikramiyeden Ocak 2015 tarihinden önce emekli olan kişiler yararlanabilecek. Torba yasa 27 Ocak 2017 tarihinde meclisten geçmişti. Bu yasa tasarısının içeriğinde emekliler de vardı. Torba yasa ile polis ve öğretmen emeklilerine ikramiye yolu açılmış oldu. Öğretmen ve polislere verilecek ikramiye haberi resmi gazetede yayınlandı.

           Habere göre ikramiye için öğretmen ve polis emeklilerinin 30 yıl ve üzerinde görev yapmış olmaları gerekiyor. 30 yıl ve üzerinde görev yapmış olan öğretmen ve polis emeklileri bir miktar ikramiye alacaklar.

7 Ocak 2015ten önce emekli olan ve 30 yılı aşkın görev yapmış olan 400 bini aşkın öğretmen ve polis emeklisi var. Bu kişiler 50 TL ile 2587 TL arasında değişiklik gösteren rakamlarda ikramiye alacaklar. Örnek olarak bir öğretmen 2005 senesinde emekli olduysa, alt limit 1000 lira olacak şekilde ikramiye alacak.

27 Ocak 2017 tarihinde geçen torba yasa kanunu izin verdiği için 26 Ocak 2018 tarihine kadar başvurular yapılabilecek. Eğer bu bir yıl sürecinde başvuru yapmazsanız ikramiye hakkınız yanacak. Bunun yanı sıra bu kişiler öldü ise, maaşlarını alan kişilerin ikramiyeyi alma hakkı da olacak.

Yazar: Demir
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ