PTT 2500 Personel Daha Alacak

  • 04 Haziran 2017
  • 2.557 kez görüntülendi.
PTT 2500 Personel Daha Alacak

Bakan Arslan, PTT’nin istihdam seviyesini yükselteceğini ve geliştirerek büyüteceğini söyledi. Bunun için geçtiğimiz günlerde alınan personellerin dışında 2500 kişinin daha personellerinin arasına katılacağını belirtti. Büyüyerek gelişen PTT’nin daha iyi hizmet vermesi için bu yıl 5 bin kişinin daha personel olacağına yönelik çalışmaların sürdürüldüğü bildirildi.

PTT’ye 2500 kişinin daha alınacağını açıklayan Bakan Ahmet Arslan, daha öncede 2500 kişinin alımının yapıldığı fakat senenin ikinci döneminde de 2500 kişinin alınacağının sinyalleri verildi. PTT’nin daha iyi ve daha fazla hizmet vermesi amacıyla 5 bin kişinin sene sonunda işe katılmasının sağlanacağı belirtildi.

PTT’nin 176 yıllık tecrübesinin önemli çalışmalarla süslendiğini, geçmişten ilham alarak tecrübe ve ülkenin en ücra köşelerindeki yerlerinde bile hizmet verildiği anlatıldı. PTT, sadece Türkiye değil artık dünya markası haline geldiği vurgulanırken, PTT’nin hizmetlerinden bahsedildi.

PTTCEL’in Hedefi 1 Milyon Abone

PTT ile Türk Telekom iş birliği fırsatıyla 2013’te tanıtılan Pttcel, 5 yıllık yeni süreçle taçlandırılmasıyla beraber bugünün lansmanının görüldüğü ifade ediliyor. Bugüne dek 500 bin kişinin hizmet aldığı belirtilirken sene sonunda 1 milyona çıkılmasının hedefi verildi. Kaliteli ve uygun fiyata mobil hizmetin vatandaşlar için alınacağı vurgulandı.

Mobil Cihaz Sayısı 75 Kat Artış Gösterecek

Bakan Arslan, her geçtiğimiz gün veri trafiğinin arttığını, sosyal ağların ve sosyal medyanın milyarları bulan kullanıcı sayısına ulaştığı için uluslararası ilişkilerle beraber ticaretin yoğun olarak internetten yürütülmesiyle beraber en önemli etkenlerin arasında olunacağı söylendi. Gelecek dönemlerde mobil cihazların, günümüzdeki mobil cihazlara oranla 75 kat artacağı ifade edilirken, veri kullanımında da bin kat artışın olacağı söylendi.

 

Yazar: Hakan Yilmaz
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ