PTT Personel Alımı Sonuçları Açıklanmıştır

  • 26 Nisan 2017
  • 1.230 kez görüntülendi.
PTT Personel Alımı Sonuçları Açıklanmıştır

PTT A.Ş Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak 1750 personel alımı için sonuçlar açıklanmıştır.

Geçtiğimiz haftalarda PTT Genel Müdürlüğü 1113 Gişe ve Büro Görevlisi, 637 de Dağıtıcı alımı ilanını yayımlamış ve başvuruları 18-23 Nisan 2017 tarihleri arasında online olarak alınmıştı. 23 nisan 2017 itibari ile başvuruların tamamlanması ile birlikte, gerekli değerlendirmeler yapılıp sonuçlar açıklandı. Başvuru yapan adaylar KPSS puanları esas alınarak değerlendirildiler. En fazla 25 tercih hakkı bulunan adaylar sözlü sınav için çağırılacaklar. Alınacak personel sayısının dört katı kadar aday sözlü sınava çağırılmıştır. Adayların sınav notu,  KPSS puanları ve sözlü sınavlardan alacakların notu ortalaması olacaktır.

Sözlü sınava katılan adaylar, sözlü sınavın yapılmasının ardından yedi gün içerisinde sınav sonucuna yazılı olarak itiraz edebilecektir. İtirazlar sınav kurulu tarafından en geç on beş gün içerisinde değerlendirilecek ve bir sonuca varılacaktır.

Alınacak personel sayısı kadar aday yedek olarak belirlenecektir. Ataması yapılan adayların pozisyonlara başvuru yapmaması durumunda ya da ilk altı ayda görevden ayrılanların olması durumunda belirlenen yedek adaylar arasından başarı sırasına göre atamalar gerçekleştirilecektir. Yedek olarak belirlenen adayların yedeklik süresi altı ay olarak belirlenmiştir. Bu sürenin bitii ile adayların yedeklikleri sona erecektir.

Sözlü sınavın ardından ataması gerçekleştirilen ve yerleştirilen adaylar, başka bir üniteye geçmek için en az üç yıllık görev süresini tamamlamak zorundadır. Adaylar bu üç yıllık süre içerisinde nakil talebinde bulunamayacaklardır.

Başvuru sonuçlarına ‘  https://basvuru.ptt.gov.tr/info_web/t?x=msg ‘ adresinden ulaşılabilmektedir.

Yazar: Demir
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ