Referanduma Gelen Üniversite Sınavları

  • 03 Nisan 2017
  • 1.063 kez görüntülendi.
Referanduma Gelen Üniversite Sınavları

Öğrencilerin referandumda kullanacakları oylar tehlikede olarak biliniyor. Ara sınavların referandum tarihi olan 16 Nisan’a gelmesi birçok öğrencinin canını sıkıyor. Üniversite rektörlerinin henüz konuya ilişkin açıklamalarda bulunmaması ise birçok öğrenciyi kızdırıyor. 16 Nisan’da oy kullanmak isteyen öğrencilerin, sınav yüzünden oy kullanamaması ve bu konuya acilen bir çözüm getirilmesi bekleniyor.

Üniversitelerde ara sınav tarihleri 16 Nisan’da yapılacak olan referanduma göre ayarlanmadığı için birçok öğrencinin oy kullanamayacağı söylendi.

Öğrencilerin Sınav Haftasına Gelen Referandum’dan Öğrenciler Yararlanamıyor

Habere göre referanduma iki hafta kala bazı üniversitelerin sınav takvimlerinin öğrencilerin oy kullanmasına engel olabilecek şekilde planlandığı ve düzenlendiği öne sürüldü.

Verilen bilgiye göre Adıyaman Üniversitesi Eczacılık Fakültesi, 13 Nisan, 15 Nisan ve 17 Nisan günlerinde yapılacak olan vize ve sınavların sebebiyle öğrencilerini memleketine gönderemeyecek.

Ayrıca Sivas, Van 100’üncü Yıl ve Ordu Üniversitesi’nde de aynı şekilde sınav takvimi mevcut gözüküyor.

Öğrenciler Oy Kullanamıyor, Acil Düzenleme Bekliyorlar

Öğrencilerin referanduma 2 hafta kala bu bilgiyi milletvekillerine bildirmesi ile üniversitelerin nasıl bir düzenleme içerisine gireceği henüz bilinmiyor. Yeni anayasa düzeni için yapılacak olan 16 Nisan referandumuna geri sayım başladı. Mitingler ve sloganlar atılırken, öğrenciler oy kullanamayacağını düşünüyor. Üniversite rektörlerinin hemen bu işe el atması hem öğrenciler hem de partiler açısından istenirken, çok yakın bir sürede bu uygulama için açıklama sunulması bekleniyor.

Yazar: Hakan Yilmaz
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ