Rusya’ya Kimlik Gösterip Girebileceksiniz!

  • 27 Mart 2017
  • 355 kez görüntülendi.
Rusya’ya Kimlik Gösterip Girebileceksiniz!

Pasaport devri ortadan kalkıyor. Rusya vatandaşlarının pasaportu olmadan bile Türkiye’ye gelebilme imkanı tanınıyor. Havalimanlarında kimliklerin okunabileceği cihazların kurulduğu belirtildi.

rusya-pasaportsuz

Türk vatandaşlarına büyük müjde. Ukrayna ile anlaşıldığı gibi sadece kimlik kartı ile geçişin gerçekleşeceği Rusya gündeme bomba gibi düştü. İki ülke arasında yaşanan gerilimin son bulması ile beraber gidiş ve geliş arasında müzakerelerin tekrardan başladığı belirtildi.

pasaportsuz-rusya

Görüşmeler, tekrar başlayacağı için Bakan Çavuşoğlu’nun Antalya’da yapmış olduğu açıklamaları gündeme oturdu. Rusya savaş uçağının düşürülmesinin ardından iki ülke arasında yaşanan gerilim hat safhada idi. Bayağı mesafe kat edildiğini fakat gerilimin yaşanması ile ipin koptuğu biliniyordu. İpin tekrardan bağlanması adına iki ülkenin masaya oturacağı konuşuldu. İki ülke arasında kimlik kartı ile geçiş sağlanabilecek. Pasaport olmadan Rusya ve Türkiye vatandaşları rahatça seyahat edebilecek. Bu konu hakkında görüşmelerin en kısa sürede sonuçlanacağını belirten Bakan Çavuşoğlu, pasaportsuz dönem için hazırlıklara başlandığını ifade etti.

Yunanistan’dan Güzel Haber

Yunan Avrupa işlerinden sorumlu olan Bakan Yorgos Katrougalos, Yunan adalarına giriş ile kapıda vize alınabilmesinin sağlanacağı belirtildi. Bu uygulamanın 1 yıl daha uzatılacağı açıklandı. Sakız, Midilli, İstanköy, Sisam, Meis, Sömbeki gibi adalara 2012 yılından günümüze kadar Nisan ve Ekim ayları arasında geçerli seyahatlerde vize verilerek kolaylık sağlandığı biliniyor. Önümüzdeki günlerde de bu uygulamanın süreceği, sürenin daha çok uzatılması için iki ülke arasında uzlaşmaların olumlu şekilde ilerlediği belirtiliyor.

yunanistan-turkiye

Yazar: Hakan Yilmaz
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ