Sağlık Bakanlığı 12.500 Personel Alımı İlanı

  • 02 Haziran 2017
  • 1.211 kez görüntülendi.
Sağlık Bakanlığı 12.500 Personel Alımı İlanı

Sağlık Bakanlığı, ÖSYM’nin yapmış olduğu yerleştirmeyle beraber 12.500 sağlık personeli alıyor.

Sağlık Bakanlığı, ÖSYM ile beraber 12.500 sağlık personeli almaya hazırlanıyor. Başvuruları 7 – 13 Haziran olduğu belirlendi. Son dönemde artan istihdam seçenekleriyle beraber eğitimdeki güvenilirlik artış gösteriyor. Ayriyeten sağlık alanında yapılan alımlar, birçok öğrencinin sağlık bölümüne olan ilgisini artırıyor. Sağlık Bakanlığı ne kadar alım olursa olsun sürekli olarak sağlıkçıları boş bırakmıyor.

Sağlık Bakanlığı, istihdam etmek üzere ÖSYM tarafından yapılan merkezi yerleştirmeyle beraber lisans ve ön lisans düzeylerinde yaklaşık olarak 12.500 sözleşmeli olarak sağlık personeli alımı yapacağını duyurdu. Sağlık personellerinin pozisyonlarının bulunmuş olduğu tercih kılavuzunun ÖSYM’nin resmi sitesi üzerinden yayınlanacağı bildirildi. Tercih işlemleri, lisans düzeyindeki pozisyonlar için 2016 KPSS Lisans, ön lisans ile ortaöğretim pozisyonlar için 2016 Ortaöğretim – Ön Lisans sınav sonuçlarıyla kullanılabilecek.

Tercihler, 7 ve 13 Haziran Arasında

Sağlık personeli olmak isteyen adaylar, tercihlerini 7-13 Haziran arasında tercih kılavuzunda belirtilmiş olan kurallara uygun şekilde ÖSYM’nin resmi internet adresinde T.C. Kimlik Numarası ve şifresiyle beraber yapacak. ÖSYM ya da Sağlık Bakanlığı’na gönderilecek olan posta veya elden verilen tercih listeleri geçersiz olacak.

Dikkat! Bu Bölümdeki Adayların Kamu Personel İstihdamı Başkanlığı’na Başvuru Yapması Gerekiyor

Odyolog, Dil ve Konuşma Terapisti, Perfüzyonist, Sağlık Fizikçisi gibi pozisyonlara tercihte bulunmak isteyen adayların, mutlaka 7 Haziran’a kadar DPB KPİDB’na şahsen başvuru yapmaları gerekiyor. Duyurulara istinaden önceden başvuru yapan kişilerin bilgilerinin alındığı için tekrardan başvuru yapmalarına gerek duyulmuyor.

Yazar: Hakan Yilmaz
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ