Siirt Üniversitesi Formasyon Ders Programı Açıklanmıştır

  • 17 Mart 2017
  • 1.580 kez görüntülendi.
Siirt Üniversitesi Formasyon Ders Programı Açıklanmıştır

Siirt Üniversitesi 2017 dönemi için pedagojik formasyon eğitimi ders programı ve sınıf listeleri açıklanmıştır.

Yayımlanan ders programına göre dersler 18 Mart 2017 Cumartesi günü itibari ile başlayacaktır. Dersler Cumartesi ve Pazar günleri yapılacaktır. Dersler saat 08:30’da başlayacaktır. Adaylar bu iki hafta içerisinde formasyon eğitimi ücretini yatırdıklarına dair dekontları Eğitim Bilimleri Bölüm Sekreterliğine mutlaka teslim etmelilerdir.

Ders muafiyeti için başvurular 18-26 Mart 2017 tarihleri arasında Eğitim Bilimleri Bölüm Sekreterliğine yapılacaktır.Bu tarihten sonraki başvurular kabul edilmeyecektir. Muaf olunan dersler için her hangi bir ücret iadesi yapılmaz. Adaylar MEB’e bağlı kurumlarda ya da özel kurumlarda bir yıl öğretmenlik yaptıklarını belgeledikleri takdirde Öğretmenlik Uygulaması (Staj) dersinden muaf olabilirler. Formasyon alındığı dönemde MEB’e bğlı olarak ücretli öğretmenlik yapanlar, her hangi bir özel kurumda sözleşmeli öğretmenlik yapanlar ve Kur’an kursu öğreticiliği yapanlar da uygulama dersinden muaf olabilir.

Devamsızlık hakkı teorik dersler için yüzde 30, uygulamalı dersler için yüzde 20’dir.

Formasyon eğitimi ücretini yatırdığı halde kaydını sildirmek isteyen adaylar en geç 24 Mart 2017 tarihine kadar başvuru yaparak ücret iadesi isteyebilirler. Bu tarihten sonra yapılan iade istemleri kabul edilmeyecektir.

Hangi Dersler Alınacak?

Birinci dönemde alınacak dersler; Eğitim Bilimine Giriş, Eğitim Psikolojisi, Eğitimde Program Geliştirme, Öğretim İlke ve Yöntemleri ve Öğretim Teknolojileri Materyal Tasarım dersleridir.

İkinci dönemde alınacak dersler; Rehberlik, Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme, Sınıf Yönetimi, Özel Öğretim Yöntemleri ve Öğretmenlik Uygulaması Dersidir.

Ders programı ve sınıf listelerine ‘ egitim.siirt.edu.tr ‘ adresinden ulaşabilirsiniz.

Yazar: Demir
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Derya diyor ki:

    Acaba kaydını sildirenin yerıne yeni kayıt alabilir misiniz ?

BİR YORUM YAZ