Siirt Üniversitesi Formasyon Programı Detayları

 • 25 Mart 2017
 • 2.485 kez görüntülendi.
Siirt Üniversitesi Formasyon Programı Detayları

Geçtiğimiz günlerde Siirt Üniversitesi yaptığı açıklamada pedagojik formasyona yönelik sınıf ve ders programlarını duyurdu. Duyuruda yer alan bilgilere göre eğitim 18.03.2017 tarihinden itibaren başlıyor. Eğitimler hafta sonu yapılacak olup, ders başlangıç saati 08:30 olarak belirlendi. Öğrencilerin 18 Mart tarihinden itibaren, iki hafta içerisinde, formasyon eğitim programına katılım için yatırdıkları ücretin dekontunu, Siirt Üniversitesi Eğitim Bilimleri Bölüm Sekreteri’ ne iletmeleri gerekiyor. Dekontun iletilmemesi halinde, kişinin formasyon programı iptal ediliyor.

Ders Muafiyeti Mümkün

           Öğrenciler daha önce aldıkları dersler için muafiyet başvurusunda bulunabiliyorlar. Muafiyet için başvurular ise 18-26 Mart tarihleri arasında Bölüm Sekreteri tarafından alınıyor. Muafiyet kabul edilse bile, yatırılan ücrette herhangi bir indirim veya iade söz konusu değildir.

Stajdan Muaf Olma Şartları

           Pedagojik formasyon alan öğrenciler, en az 1 yıl süre ile özel veya kamu kuruluşlarında, ücretli olarak öğretmenlik yaptıklarını belgeledikleri takdirde, staj dersinden muaf olabiliyorlar. Aynı zamanda hem pedagojik formasyon eğitimi alıp hem de öğretmen olarak çalışmakta olanlar da muafiyetten yararlanabiliyorlar.

           Pedagojik formasyon eğitiminde devam zorunluluğu bulunmakta. Siirt Üniversitesi, teorik dersler için %30, pratik dersler için %20 devamsızlık hakkı tanıyor. Devamsızlık hakkının aşılması durumunda, adaylar eğitimde başarısız olmuş kabul ediliyor.

           Eğitime başvuruda bulunup, ücretini ödeyenler, eğitim almaktan vazgeçmeleri durumunda 24 Mart tarihine kadar kayıtlarını sildirip, ücret iadelerini alabiliyorlar. Belirtilen tarihten sonra yapılan iade başvuruları ne yazık ki kabul edilmiyor.

Yazar: Demir
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. Kadircan diyor ki:

  Sadece son sınıflar mı basvuru yapabılıyor

  1. Demir Demir diyor ki:

   Şu an için başvuruları bitti.

 2. Emir Turan diyor ki:

  2017-2018 formasyon kayıt tarihini bilen var mı? Yoksa kayıtlar bitti mi?

BİR YORUM YAZ