Sınırsız İnternet Faturalara Nasıl Yansıyacak?

  • 30 Aralık 2018
  • 566 kez görüntülendi.
Sınırsız İnternet Faturalara Nasıl Yansıyacak?

31 Aralık itibari ile AKN (Adil Kullanım Noktası) uygulaması tamamen kaldırılıyor.

Yeni yılın gelmesi ile sabit internet ve fiber internet kullanıcıları için yeni bir dönem başlayacak. İnternet sağlayıcıları tarafından sunulan tarifilerde tamamen değişecek. AKN’li dönemde internet kullanıcıları anone oldukları tariflere göre, belirli bir sınırı aştıklarında internet hızlarında düşme yaşıyordu. Yeni uygulanacak olan sistem ile bu durum ortadan kalkacak ve internet kullanıcıları artık inerternet hızlarında düşme yaşamayacaklar.

Tarifeler Nasıl Belirlenecek?

AKN’li dönemde internet kullanıcıları tariflerini hem AKN (Adil Kullanım Noktası) hemde hıza göre seçebiliyordu. Yeni dönem ile birlikte kullanıcılar internet paketlerini belirlerken sadece internet hızlarına göre seçim yapacaklar. Kullanıcılar seçtikleri internet paketinin hızında ne kadar kullanım yaparlarsa yapsınlar, hızları sabit kalacak bir düşüş yaşanmayacak.

Sınırsız Tarifeye Nasıl Geçilecek?

Kullanıcıların sınırsız tarifeye geçmek için hiç birşey yapmaları gerekmeyecek. Tarifeler internet sağlayıcı tarafından sınırsız tarifeye geçirilecek.Her hangi bir dilekçe ya da başvuruya gerek yok.

Sınırsız İnternet Faturalara Nasıl Yansıyacak?

Mevcut internet paketlerinde taahhütü olan kullanıcılar için bir fatura artışı olmayacak. Kullanıcı taahhüt bittikten sonra internet sağlayıcıların sundukları yeni tariflerden uygun olana geçmek zorunda kalacak.

 

 

 

 

 

Yazar: Demir
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ